دختر 9 ساله عقد موقت شده با پسر شیطان صفت کیست؟ / فیلمی که ایران را تکان داد + جزییات
حجم ویدیو: 3.77M | مدت زمان ویدیو: 00:00:30

به گزارش رکنا، معاون اجتماعی سازمان بهزیستی کشور با اشاره به انتشار کلیپی در فضای مجازی مبنی بر آزار دختربچه‌ای با رضایت پدرش، از دستگیری فرد مذکور خبر داد و گفت این سازمان به دنبال شناسایی خانواده کودک آزار دیده است.

 به تازگی فیلمی در شبکه‌های اجتماعی منتشر شد که تماشای آن از حد تحمل هر انسانی خارج است و فردی در آن اعلام می‌دارد که کودک آزاری (تجاوز به کودک) با رضایت پدر و برادر هیچ مانعی ندارد و سپس از آزار یک کودک توسط خودش به جای کرایه منزل با رضایت پدر می‌گوید.

بهزیستی در جست و جوی دختر آزاردیده / پسر پلید مدعی ازدواج با دختر 9 ساله بود

حبیب‌الله مسعودی فرید، معاون اجتماعی سازمان بهزیستی کشور امروز یکشنبه ۲۸ اردیبهشت ماه در ارتباط با این فیلم، به بازداشت این فرد اشاره کرد و گفت: در حال شناسایی خانواده دختربچه هستیم و به محض شناسایی او، حمایت‌های روانی و اجتماعی به طور قطع برای این کودک انجام می‌شود.

وی ادامه داد: توجه به حقوق کودک وظیفه آحاد جامعه اعم از رسانه‌ها، سازمان‌ها و نهادهای حمایتی و انتظامی و قضایی است؛ به محض اطلاع از انتشار این فیلم مذاکراتی با مراجع قضائی اعم از دادگستری و دادستانی انجام شد.

معاون اجتماعی سازمان بهزیستی کشور گفت: این کار حتی برای شوخی هم نباید انجام شود، چه برسد به آنکه بخواهد عملیاتی شود؛ چه فردی که از کودک سوءاستفاده کرده و چه افرادی (خانواده کودک) که زمینه این کودک آزاری را فراهم کردند مورد پیگرد قرار خواهند گرفتند.

حمایت روانی و اجتماعی از دختر 9 ساله آزاردیده

مسعودی فرید در پاسخ به این سئوال که آیا دختربچه آزاردیده از خانواده اهمال‌کار خود جدا خواهد شد و به بهزیستی سپرده می‌شود، افزود: این مساله بستگی به بررسی‌های بیشتر دارد؛ در وهله اول حمایت‌های روانی و اجتماعی برای کودک اجرا می‌شود و سیاست ما این است که از خانواده حمایت‌های اجتماعی و روانی لازم صورت گیرد و اگر پدر کودک در این زمینه اهمال کرده باشد مورد پیگیری قضائی قرار خواهد گرفت.

وی تاکید کرد: از دادستان خواسته‌ایم تا به عنوان مدعی‌العموم وارد این پرونده شود و چنین مساله‌ای نیاز به شکایت ندارد. مدعی‌العموم وارد می‌شود اما سازمان بهزیستی کشور به عنوان نهاد حامی حقوق کودک نیز این مساله را تا مرحله آخر پیگیری خواهد کرد.برای ورود به کانال تلگرام ما کلیک کنید.

آیا این خبر مفید بود؟