رسوایی 3 عضو شورای اسلامی در مریوان / آنها رازی شوم داشتند

به گزارش رکنا،  رییس اداره منابع طبیعی مریوان از بازداشت و دستگیری سه عضو شورای اسلامی یکی از روستاهای تابعه این شهرستان به جرم تخریب اراضی ملی خبر داد.

شاهرخ محمودی روز چهارشنبه اظهار داشت: در پی گزارش تخریب و تصرف در یکی از روستاهای جنگلی مریوان نیروهای یگان حفاظت از منابع طبیعی به محل اعزام شدند و اقدام به مستندسازی و مختصات برداری کردند.

وی افزود: در بررسی های به عمل آمده و تحقیقات انجام شده مشخص شد عامل اصلی تخریب و تصرف اراضی ملی این روستا سه نفر از اعضای شورای اسلامی روستا است که پس از هماهنگی با مراجع قضایی حکم جلب آنها صادر و دستگیر شدند.

رییس اداره منابع طبیعی مریوان یادآور شد: این افراد به دلیل تعرض به عرصه های منابع طبیعی و نقض قوانین و مقررات خلع مهر شده و براساس هماهنگی های انجام شده با مراجع قضایی اشد مجازات برای این افراد در نظر گرفته خواهد شد تا درس عبرتی باشد برای کسانی که قصد تعرض به عرصه های ملی و طبیعی را دارند.

عامل تخریب جنگل های روستای پیرخضرانیان دستگیر شد

محمودی اضافه کرد:‌ در ادامه گشت زنی نیروهای حفاظت از منابع طبیعی و براساس گزارش های رسیده مبنی بر تخریب اراضی جنگلی روستای پیرخضران نیروهای یگان حفاظت به این روستا اعزام شدند.

وی افزود: در تحقیقات و بررسی های انجام شده مشخص شد تخریب اراضی ملی و جنگلی این روستا توسط یکی از اهالی همین روستا انجام شده که بعد از هماهنگی با مراجع قضایی حکم جلب برای شخص متخلف صادر و با کمک نیروهای انتظامی فرد مورد نظر دستگیر شد.

عامل تعرض به عرصه طبیعی روستای درزیان دستگیر شد

رییس اداره حفاظت از منابع طبیعی یادآور شد: در پی گشت زنی نیروهای پاسگاه ویژه‌ و همچنین گزارشات تخریب و تصرف در روستای درزیان توسط یکی از اهالی روستا با هماهنگی هایی که با مقام قضایی انجام شد، حکم جلب برای شخص متخلف صادر و با همکاری نیروهای انتظامی حکم جلب اجرا و متخلف بازداشت شد.

از مساحت ۲ میلیون و ۹۳۷ هزار هکتاری استان کردستان، بیش از ۶۰ درصد آن شامل یک میلیون و ۵۸۷ هزار هکتار آن را مراتع و جنگل تشکیل می‌دهد و از مجموع ۱۹۳ هزار هکتار از اراضی ملی شهرستان مریوان ۹۷ هزار هکتار آن را جنگل و ۹۶ هزار هکتار مراتع را تشکیل می‌دهد.

شهرستان مرزی مریوان با ۱۵۳ هزار نفر جمعیت در فاصله ۱۲۰ کیلومتری از سنندج مرکز استان کردستان واقع شده است.برای ورود به کانال تلگرام ما کلیک کنید.

آیا این خبر مفید بود؟