به گزارش رکنا، عصر چهارشنبه 7 اردیبهشت سال 90 ماموران کلانتری جنت آباد در جریان درگیری چند جوان قرار گرفتند و خیلی زود تیم ویژه ای از ماموران برای بررسی موضوع به محل اعزام شدند.

ماموران با حضور در محل درگیری مشاهده کردند جوانی به نام حمید هدف ضربه قمه قرار گرفته و با توجه به حساسیت موضوع این جوان به بیمارستان منتقل و در بخش مراقبت های ویژه تحت نظر قرار گرفت تا اینکه پزشکان مرگ مغزی او را تایید کردند و خانواده حمید نیز در اقدامی انساندوستانه رضایت خود را برای اهدا اعضای بدن پسرشان به بیماران چشم انتظار اعلام کردند.

با توجه به جنایی شدن این درگیری تیمی از ماموران اداره 10 پلیس آگاهی تهران برای دستگیری عامل جنایت وارد عمل شدند و در گام نخست پی بردند که عامل این جنایت امیر قرائی یکی از قویترین مردان ایران است که در این درگیری خونین حضور داشته و دست به قتل زده است.

کارآگاهان در همان تحقیقات ابتدایی موفق به دستگیری برادر امیر قرائی که علیرضا نام دارد شدند و مشخص شد امیر پس از این درگیری خونین پا به فرار گذاشته است.

برادر قربانی جنایت

برادر قربانی جنایت که در این درگیری حضور داشت پیش روی بازپرس پرونده قرار گرفت و گفت: برادرم حمید و امیر دوستان قدیمی بودند و هیچ وقت فکر نمی کردم امیر دست به چنین کاری بزند، اختلاف آنها بر سر 3 میلیون تومان بود و چند ماه بر سر این موضوع با هم اختلاف داشتند.

وی افزود: شب حادثه در سفره خانه نشسته بودیم و هیچ قرار دعوایی هم نداشتیم و من و دوستانم برادرم در قهوه خانه بودیم که پیامکی به دست حمید رسید که او را عصبانی و رنگش تغییر کرد و فهمیدم پیام از سوی امیر است.

این مرد ادامه داد: چند دقیقه بعد پیامک های دیگری به دست برادرم رسید که امیر باعث شده بود برادرم عصبانی و تحریک شود، قوی ترین مرد ایران از بردارم خواسته بود به بیرون سفره خانه بیاید تا با هم دعوا کنند، من چند بار جلوی برادرم را گرفتم اما آخرین پیامک امیر پر از فحش و حرفهای سنگین بود که دیگر نتوانستم برادرم را بگیرم و به بیرون رفت.

برادران قرایی با شمشیر و قمه جلوی در بودند که امیر به سمت برادرم حمله کرد، دوستانمان به بیرون از سفره خانه آمدند تا آنها را از هم جدا کنند، یکی ازد وستانمان وارد درگیری شد تا ضربه به حمید نخورد که خودش با ضربه قمه امیر زخمی و چهار انگشتش قطع شد و حمید نیز ضربه عمیقی به دستش خورد ولی چون را می رفت فکر نمی کردیم حالش بد باشد که او را به بیمارستان رساندیم و در آنجا بود که فهمیدیم شرایط حمید وخیم گزارش شده و امیدی به زنده بودنش نیست که خانواده ام به اهدا عضو بدن برادرم به بیماران رضایت دادند.

پدر امیرقرایی در بازداشت

پدر امیر که به جرم نگهداری مواد مخدر بازداشت شده بود به ماموران گفت: پسرم همیشه ورزش می کرد و شنیده بودم که با یکی از دوستانش دچار مشکل شده است، وقتی متوجه شدیم که حمید به خاطر قتل دوستش فرار شده است، باورکردنی نبود و روز آخر با چهره ای عصبانی و ناراحت به خانه آمد و چند لباس برداشت و رفت، پسرم خودش را تسلیم پلیس می کند و فقط به فرصت نیاز دارد که با خودش کنار بیاید.

قاتل فراری

بررسی ها نشان از آن داشت که امیر قرایی قویترین مرد ایران پس از جنایت پا به فرار گذاشته و سرنخ هایی نشان از خروج غیرقانونی این قاتل از کشور داشت.

با گذشت 4 سال از ماجرای قتل حمید در درگیری خونین بازپرس شعبه 4 دادسرای ناحیه 27 تهران با تقاضای چاپ عکس امیرقرایی خواست تا کسانیکه اطلاعی از مخفیگاه وی دارند با پلیس تماس بگیرند.

کیفرخواست

8 سال از ماجرای قتل خونین گذشت و تحقیقات پلیسی نشان از آن دارد که امیر قرایی پس از قتل به کشور ترکیه سپس به یونان و قبرس و احتمالا به یک کشور که هیچ ارتباطی با ایران ندارد سفر کرده است و با توجه به فراری بودن این قاتل به این کشور امکان بازگرداندن او به ایران وجود ندارد که در این مرحله قاضی پرونده کیفرخواست پرونده قتل حمید را صادر کرد.

بنا به این گزارش، با صدور کیفرخواست پرونده قتل پسر جوان که امیر قرایی قاتل شناخته شده است قرار است پرونده به دادگاه کیفری یک استان تهران فرستاده شود تا به صورت غیابی حکم نهایی در این پرونده صادر شود.

امیرقرایی

برای ورود به کانال تلگرام ما کلیک کنید.

آیا این خبر مفید بود؟