به گزارش گروه حوادث رکنا، سرهنگ کارآگاه "سعداله گزافی" رئیس مرکز پشتیبانی عملیات پلیس آگاهی پایتخت گفت: ساعت 3 بامداد 16 بهمن ماه واحد گشت پلیس آگاهی هنگام گشت زنی در محدوده خیابان سراج به راننده و دو سرنشین یک دستگاه خودرو مزدا مظنون می شوند که پس از استعلام مرکز پیام مشخص شد خودروی سرقتی بوده و سابقه ثبت سرقت در 8 بهمن ماه در کلانتری 136 فرجام دارد.

رئیس مرکز پشتیبانی عملیات پلیس آگاهی پایتخت بیان داشت: واحد گشت با هماهنگی مرکز پیام و استفاده از کلیه علائم هشدار دهنده نظیرآژیر، چراغ گردان و بلندگو به راننده خودروی سرقتی دستور توقف می دهد ولی متهم پس از شنیدن دستور ایست به سرعت از محل متواری و با لایی کشی در بین خودروهای عبوری باعث ایجاد رعب و وحشت شهروندان می شود. مجدداً دستور توقف و دعوت به آرامش توسط بلندگو اعلام ولی راننده خودروی مسروقه توجهی به دستورها نکرده و با سرعت به سمت سی متری شمیران نو می گریزد.

وی در ادامه افزود: هماهنگی های لازم لحظه به لحظه درخصوص طرح مهار با مرکز پیام پلیس آگاهی انجام گرفت و خودرو مسروقه با گرفتن بر روی خودرو فرم پلیس قصد واژگونی و آسیب رساندن به آن و فرار از دست ماموران را داشت که با هوشیاری عوامل پلیس، سارقان کنترل شدند.

این مقام انتظامی با اشاره به اینکه متهمان در هنگام فرار اشیایی مانند سلاح سرد و لوازم داخل خودرو را به بیرون پرتاب می کردند، گفت: پس از طی مسافتی خودروی پژو تصادف و متوقف می شود.

گزافی اضافه کرد: افسراکیپ برای جلوگیری از فرار متهمان به صورت پیاده یک تیر هوایی شلیک و هر 3 متهم دستگیر برای سیر مراحل قانونی تحویل اداره دوم پلیس آگاهی شدند.برای ورود به کانال تلگرام ما کلیک کنید.

 

آیا این خبر مفید بود؟