دو دختر وی از قصاص گذشتند اما دختربزرگ قربانی برای نامادری اش حکم قصاص درخواست کرد.

قتل در خانه

به گزارش رکنا، شامگاه چهارم دی سال ۹۷، اعظم ۳۶ ساله همسرش را که نظامی بازنشسته بود در خانه شان در حوالی کوهسار خفه کرد و همان موقع با پلیس تماس گرفت.ماموران وقتی به خانه این زوج رفتند با جسد مردی 54 ساله به نام حبیب روبه‌رو شدند.

دختر ۱۴ ساله این زوج به ماموران گفت : پدرم مرد بدخلقی بود و همیشه سر هر موضوعی با مادرم درگیر می شد.آخرین بار وقتی درگیری میان آن ها بالا گرفت، نفس پدرم بند آمد و روی مبل افتاد و همان موقع مادرم روسری را دور گردنش پیچید و او را خفه کرد.

با اظهارات دختر نوجوان، مادرش تحت بازجویی قرار گرفت و به قتل اعتراف کرد.

وی گفت : شوهرم که ۱۸ سال از من بزرگ تر بود قبلا ازدواج کرده و یک فرزند داشت. او پس از جدایی از همسرش به خواستگاری من آمد و با هم ازدواج کردیم و صاحب دو دختر ۱۴ ساله و هشت ساله هستیم.

این زن ادامه داد: حبیب بسیار عصبی بود و همیشه سر هر موضوعی کتک کاری راه می‌انداخت تا این که آخرین بار کنترل اعصابم را از دست دادم و او را خفه کردم.

نخستین دادگاه

این زن در حالی پای میز محاکمه ایستاد که دو دخترش از قصاص گذشتند اما فرزند دیگر قربانی که در دادگاه حاضر نبود، برای نامادری اش حکم قصاص خواست.

اعظم در آن جلسه به دفاع از خود پرداخت و گفت: من نمی خواستم شوهرم را بکشم. در یک لحظه تعادلم را از دست دادم و او را خفه کردم.

در پایان با توجه به اعلام گذشت دختر کوچک قربانی که هنوز به سن قانونی نرسیده بود، وی را به پزشکی قانونی معرفی و ادامه جلسه را به روزهای بعد موکول کردند.

وقتی پزشکی قانونی گواهی رشد را به دختر کوچک قربانی ارائه و اعلام کرد وی حالا 9 ساله شده است، اعظم بار دیگر پای میز محاکمه ایستاد.

دومین دادگاه

در ابتدای جلسه دو دختر قربانی از قصاص مادرشان گذشتند. آن ها تایید کردند پدرشان مرد بدخلقی بود و همیشه مادرشان را کتک می زد.

اما وکیل خواهر ناتنی شان، درخواست قصاص را مطرح کرد.

سپس اعظم روبه روی قضات ایستاد و در تشریح جزئیات زندگی اش گفت :همسرم بازنشسته بود و بیشتر اوقات را در خانه می ماند.او مرد بداخلاق و عصبی بود و بارها مرا کتک زده و فحاشی کرده بود. آخرین بار حبیب با دختر کوچکم درس کار می کرد که شروع به فحاشی کرد و دخترم را کتک زد.او فحش های رکیکی به دخترم داد، از رفتار او عصبانی شدم و به او اعتراض کردم اما حبیب دست بردار نبود. او به سوی من حمله کرد تا مرا کتک بزند.او حتی به سمت آشپزخانه رفت و چاقوی آشپزخانه را برداشت. همان موقع دعوا میان ما بالا گرفت و وقتی حبیب به خاطر تنگی نفس روی مبل افتاد،در یک لحظه روسری را دور گردنش پیچیدم و او را خفه کردم.اما من واقعا نمی خواستم شوهرم را بکشم .من برای دفاع از جان خودم و دو دخترم دست به چنین کاری زدم و حالا پشیمانم.

وی در حالی که اشک می ریخت ادامه داد: دختر بزرگ شوهرم که حالا برای من درخواست قصاص کرده، زندگی مستقلی دارد. من از او تقاضا دارم به خاطر دو خواهر ناتنی اش از قصاص صرف نظر کند.

بنابر این گزارش، در پایان جلسه قضات وارد شور شدند تا رای را صادر کنند.برای ورود به کانال تلگرام ما کلیک کنید.

آیا این خبر مفید بود؟