دستور جن ها برای قتل عروس تهرانی ! / 16+

قتل عروس تهرانی

به گزارش رکنا، ساعت 3 بعد از ظهر دوشنبه 26 آذر امسال مردی در تماس با ماموران کلانتری 103 گاندی از کشته شدن عروس 36 ساله اش خبر داد و تیمی از ماموران برای تحقیقات در محل حاضر شدند.

ماموران با حضور در ساختمان وقتی وارد اتاق خواب شدند مشاهده کردند زن جوان با یک پیراهن استرچ به قتل رسیده است که در گام نخست از پدرشوهر این زن که در طبقه پایین محل جنایت زندگی می کند تحقیق شد.

اختلافات قدیمی

این مرد در حالی که ماموران اداره 10 پلیس آگاهی تهران و بازپرس پرونده در قتلگاه عروسش حضور داشتند به ماموران گفت: 12 سال قبل پسرم ازدواج کرد و صاحب دو فرزند شد که هم اکنون در کلاس دوم و نهم هستند اما از هفت ماه قبل بین پسرم و همسرش اختلافاتی پیش آمد که پس از دو ماه دخترم با وساطت توانست عروس مان را به خانه بازگرداند.

وی افزود: پسرم در اختلافاتشان ادعا می کرد که همسرش در غذایش قرص ریخته و قصد کشتن او را داشته است، پس از این که عروسمان به خانه بازگشت اختلافات کمتر شده بود تا این که ظهر امروز پسرم همراه فرزندانش از طبقه بالا به پایین آمدند و وقتی بچه ها را تحویل ما داد ادعا کرد که همسرش را به قتل رسانده است و سپس برای خرید سیگار از خانه خارج شد.

بازداشت مرد همسرکش

در ادامه کارآگاهان که احتمال می دادند مرد 42 ساله به خانه بازگردد، به گشت زنی در منطقه پرداختند و خیلی زود مرد همسرکش را یک کوچه پایین تر از محل زندگی اش شناسایی کردند و قاتل وقتی ماموران را دید سعی کرد با ماموران درگیر شود و پا به فرار بگذارد که در عملیات پلیسی دستگیر شد و به قتل همسرش اعتراف کرد.

گفت وگو با مرد همسرکش

مرد 42 ساله ادعا می کند که جن ها دستور قتل همسرش را دادند و پس از مرگ همسرش دیگر جن ها به او کاری ندارند و دیگر هیچ صدایی در ذهنش شنیده نمی شود.

سابقه داری؟

نه.

به چه جرمی دستگیر شدی؟

قتل همسرم.

چرا؟

جن ها مرا اذیت می کردند و همیشه در ذهنم می گفتند برای نجات جان خودم باید همسرم را به قتل برسانم.

چرا باید همسرت را به قتل می رساندی؟

جن ها به من گفته بودند که همسرم برای کشتن من در غذایم دارو می ریزد و در این مدت من برای این که زنده بمانم از همسرم می خواستم اول از همه خودش غذا بخورد و بعد از آن من شروع به غذا خوردن می کردم.

شنیدم دو ماه با هم قهر بودید؟

بله، چون من شنیده بودم همسرم می خواهد مرا به قتل برساند با هم اختلاف پیدا کردیم که پس از دو ماه خواهرم وساطت کرد و همسرم به خانه بازگشت.

جن ها را می دیدی؟

نه، یک صدا همیشه در ذهنم بود که می گفت زنم مرا می کشد.

هنوز صداها را می شنوی؟

نه، پس از قتل همسرم دیگر هیچ صدایی از جن ها در ذهنم نیست.

ساعت چند همسرت را به قتل رساندی؟

ساعت 6 صبح بود که با هم درگیر شدیم و ساعت 7 صبح با یک پیراهن استریج او را خفه کردم و تا ظهر با او در اتاق خواب بودم و نمی دانستم چه کار باید انجام دهم که بچه ها را به خانه پدرم بردم و خودم برای خرید سیگار از ساختمان خارج شدم.

بنا بر این گزارش، مرد جوان با دستور بازپرس پرونده برای بررسی سلامت روحی و روانی در اختیار کارشناسان پزشکی قانونی قرار گرفت و تحقیقات تکمیلی در این پرونده ادامه دارد.

تحلیل کارشناس / سلامت روانی

دکتر مسعود ایمانی روان شناس

گاهی با اتفاقات عجیبی مواجه هستیم که اگر کنترل نشوند فاجعه بار خواهند بود، سلامت روحی و روانی هر فرد در جامعه و در بین اعضای خانواده نشانه ها و مشخصه هایی دارد و نزدیکان یک فرد خیلی زود متوجه می شوند که او سلامت روانی دارد یا یک مشکلی در رفتارهایش دیده می شود.

هیچ کسی را سراغ نداریم که خودش به مشکلات روحی و روانی اشراف داشته باشد و با پای خود نزد روان شناس یا روان پزشک برود در واقع این وظیفه بر عهده اطرافیان این شخص است به این معنا که وقتی متوجه مشکلات روحی شخصی می شوند به جای این که دست روی دست بگذارند ومنتظر بهبودی یا به قولی شفای آن شخص باشند باید بلافاصله او را راضی کنند تا نزد روان شناس یا روان پزشک برود.

در این پرونده با توجه به این که شوهر از دوماه پیش با زنش قهر بود حتما مشخصه هایی از مشکلات روحی و روانی او وجود داشت و اطرافیان به ادعاهای او مبنی بر جن زدگی و ... بی اعتنا بوده اند همسر این شخص نیز باید احساس خطر می کرد هم برای خودش هم هم برای بچه هایش!

این گونه بیماران اگر واقعا روان شان مشکل داشته باشد -مگر این که خود را به دیوانگی زده باشند- ابتدا تحت درمان مشاوره ای توسط روان شناس قرار می گیرند اما وقتی مشخص شد بیمار نیاز به دارو دارد روان پزشک ارجاع می شود و با تشخیص پزشکی باید دارو مصرف کند تا این بیماری اش از بین برود و به یک شخص عادی تبدیل شود.

متاسفانه در ایران و در کشورهای جهان سوم شاهد بی اعتمادی به روان شناس هستیم و اگر به شخصی گفته شود نزد روان شناس برو خیلی ناراحت می شود و سریع واکنش نشان می دهد و می گوید من دیوانه نیستم! درحالی که مراجعه به روان شناس دلیلی بر دیوانگی کسی نیست ! در کشورهای جهان خیلی از مردم و خانواده ها حتی از دوران کودکی تحت نظر روان شناس خانوادگی هستند تا راه بهتر بودن در فضای خانه و اجتماع را یاد بگیرند.

با توجه به فضاهای روانی موجود در جامعه و فشارهای اقتصادی و حتی سیاسی هر شخصی نیاز دارد تا تلاطمات روحی و روانی اش به آرامش برسد و روان شناسان این تخصص را دارند تا عصای دست مردم باشند تا جامعه ای آرام و رو به جلو داشته باشیم.

اگر فیلم ها و سریال های قوی هالیوودی و کشورهای اروپایی را مدنظر قرار دهیم به راحتی متوجه می شویم که آن ها در فضای سینمایی و سریالی شان در حال فرهنگ سازی استفاده از روان شناس ها هستند و انتظار می رود در ایران نیز چنین فرهنگ سازی هایی صورت گیرد.شاید در صدا و سیما شاهد برنامه های روان شناسی باشیم اما این یک واقعیت است که مردم از برخورد مستقیم غیر جذاب با این مقوله بهره ای نمی برند و باید با جذاب کردن چنین مقوله ای در سریال ها و فیلم های سینمایی مردم را با دنیای روان شناسی آشتی دهیم و همین یعنی جلوگیری از خیلی از وقایع غیرقابل جبران.برای ورود به کانال تلگرام ما کلیک کنید.

آیا این خبر مفید بود؟