شوهرم هم دوستم داشت و سرگرم زندگی مان بودیم که این مشکل سر راهم قرار گرفت.

مادرم می گوید چشم نظر بلا سرت آورده است. اما خودم می دانم چه اشتباهی کرده ام.

تمام فکر و ذهنم درگیر این موضوع بود که خوش تیپ باشم و جوانی ام را حفظ کنم. افسوس که نمی دانستم این همه حساسیت کار دستم خواهد داد. مشکل من از روزی شروع شد که در یک آ رایشگاه زنانه با زنی به نام سهیلا آشنا شدم. با کلاس و خوش تیپ بود و لفظ قلم حرف می زد. بدون آن که شناختی از هم داشته باشیم خودمانی شدیم. شماره تلفنم را گرفت و مدتی برای هم پیام می فرستادیم. او را به خانه ام دعوت کردم. به تیپ و قیافه اش حسابی رسیده و هفت قلم آرایش کرده بود.

شوهرم سلام و احوالپرسی گرمی کرد و بعد از آن که سهیلا رفت به طعنه می گفت:می بینم که دوستان با کلاسی پیدا کرده ای.

دوستی من و سهیلا تاجایی پیش رفت که او را به خانواده ام نیز معرفی کردم و گاهی با هم این طرف و آن طرف می رفتیم.

مدتی گذشت و حالا دیگر شوهرم سرزنشم می کرد که از دوستت یاد بگیر ،باید ورزش کنی و بیشتر مراقب باشی تا بد ریخت نشوی.

شنیدن این حرف خیلی برایم سنگین بودو عذابم می داد.حتی چند هفته ای خودم را از خورد و خوراک محروم کردم ولی دچار وسواس شده بودم وتصور می کردم دارم چاق می شوم. با سهیلا که درد و دل کردم گفت :مردها همه همین جوری هستند و تو باید به فکر خودت باشی و دنبال یک راه و چاره نتیجه بخش بگردی.

 

در این باره نظر صالح محمدپور کارشناس ارشد روانشناسی و یکی از مدرسان مهارتهای زندگی را جویا شدیم

صالح محمدپور

وی گفت: در زندگی زناشویی ۶ عامل رابطه را سمی میکند: ۱. تهدید ۲. سرزنش ۳.مقصرجویی ۴. مقایسه ۵. زیاده خواهی ۶. بی توجهی. اگر هرکدام از این عوامل در هنگام ارتباط با همسر عملیاتی شود به رابطه ضربه میزند. یک رابطه صحیح رابطه ای ست که در آن ۱. احترام ۲. عشق ورزی ۳. توجه ۴. انتظارمعقول ۵. پذیرش اشتباه ۶.درک متقابل جریان داشته باشد.

این عضوسازمان نظام روانشناسی ومشاوره ایران درادامه افزود: ارتباط بین همسران باید یک ارتباطی باشد که هریک از طرفین احساس امنیت کند و از بیان حرفهای دلشان سرباز نزنند. بطور کلی همه نیازهای همسران بین خودشان باید پاسخ داده شود نه بیرون از محیط خانه مانند دوست، همسایه، پدر و مادر و.... رعایت این موارد می تواند از بسیاری آسیب های جدی به فرد و جامعه جلوگیری میکند. رعایت این موارد ربطی به چشم نظر، طلسم و... ندارد. نکته دیگری که حائز اهمیت است این است که افراد نه تنها از زندگشان باید انتظارات مناسبی داشته باشند بلکه از خودشان هم به اندازه خودشان باید انتظار داشته باشند یعنی هرآنچه دارند برخود بپذیرند و برای رسیدن به بهتر شدن تلاش کنند نه آنکه با مواد روان گردان بخواهند از راه سریعتر به بهتر شدن برسند. یادمان باشد بهتر شدن از نگاه خودمان مهمتر است تا نگاه دیگران اما نگاه همسر هم مهمتر از نگاه دیگران است پس درنتیجه رعایت مواردی که گفته شد بسیار اهمیت دارد.برای ورود به کانال تلگرام ما کلیک کنید.

 

آیا این خبر مفید بود؟