به گزارش رکنا، دادستان عمومی و انقلاب شهرستان جیرفت از بازداشت یک خانم دکتر قلابی به همراه کارآموز قلابی‌اش در جیرفت خبر داد و گفت: مطب این خانم پلمپ و تجهیزات پزشکی داخل مطب نیز توقیف شد.

حسین سلامی افزود: در حال حاضر تعدادی از بانوان به دلیل عارضه‌های پوستی از قبیل افتادگی پلک و لب به دادسرای جیرفت مراجعه و طرح شکایت کرده‌اند.

وی تصریح کرد: متهمان که2 خانم دارای مدرک تحصیلی دیپلم هستند با اجاره یک واحد آپارتمان و استخدام یک منشی، به مراجعان نوبت دهی می‌کردند و روزهای چهارشنبه هر هفته از کرمان برای انجام اقدامات پزشکی به صورت غیرقانونی به جیرفت سفر می‌کردند.

سلامی گفت: پس از بازدید کارشناسان دانشگاه علوم پزشکی و پلیس اطلاعات شهرستان از این مطب، مقادیری تجهیزات و دستگاه مخصوص اقدامات پزشکی کشف و توقیف گردید و متهمان با دستور قضایی دستگیر شدند.

دادستان جیرفت اظهار داشت: طبق نظر دانشگاه علوم پزشکی، تزریق ژل و انواع آمپول‌های زیبایی و همچنین استفاده از تجهیزات کشف شده در این مطب فقط باید توسط پزشک متخصص پوست و مو و یا پزشک عمومی انجام شود.

وی در خصوص شیوه کار متهمان و نحوه جذب مراجعه کننده گفت: تحقیقات تکمیلی در این رابطه در شعبه اول بازپرسی دادسرای جیرفت ادامه دارد و افراد دیگری در این حوزه به دادستانی احضار شده‌اند.

امید است با آگاهی از آسیب ها، در اینگونه چالش‌ها گرفتار نشویم.برای ورود به کانال تلگرام ما کلیک کنید.

آیا این خبر مفید بود؟