به گزارش رکنا، رئیس پایگاه دوم پلیس آگاهی تهران بزرگ، از دستگیری زوج سارق حرفه ای خودرو خبرداد و گفت: این زوج به 50 فقره سرقت خودرو اعتراف کردند.

سرهنگ کارآگاه "محسن معظمی گودرزی" در تشریح این خبر، گفت: در بیستم مرداد ماه امسال مرد جوانی با تماس به مرکز فوریت های پلیسی 110 ، ماموران کلانتری 139 مرزداران را در جریان وقوع سرقت خودروی اش قرار داد.

وی بیان داشت: پرونده ای تشکیل شده برای تحقیقات تخصصی به پایگاه دوم پلیس آگاهی پایتخت ارسال شد.

این مقام انتظامی تصریح کرد: شاکی پس از حضور در پایگاه دوم به کارآگاهان، گفت: در روز حادثه ساعت 8 صبح خودروام را مقابل درب منزل پارک کردم و وارد منزل شدم. حدود چند ساعت داخل منزل بودن و زمانی که برای سوارشدن به خودروام مراجعه کردم با اینکه خودرو به سیستم دزدگیر و قفل فرمان مجهز بود، متاسفانه توسط سارق یا سارقان به سرقت رفته است.

سرهنگ معظمی ابراز داشت: کارآگاهان پس از شنیدن گفته های شاکی راهی محل سرقت شدند و در بررسی از صحنه سرقت مشخص شد یک زوج سارق جوان خودروی مال باخته را سرقت کرده اند.

رئیس پایگاه دوم پلیس آگاهی بیان کرد: کارآگاهان در گام نخست با پالایش اطلاعاتی و بررسی پرونده های سرقت خودرو در محدوده غرب تهران، متوجه شدند سرقت های متعدد مشابه دیگری از قبیل: خودروهای سواری پراید، مزدا و وانت باری نیز به و وقوع پیوسته است که حاکی از این است که سرقت ها توسط این زوج انجام شده است.

رئیس پایگاه یکم در ادامه گفت: نتیجه تحقیقات در اختیار دادیار شعبه دوم دادسرای ناحیه 34 تهران قرار گرفت و دستور دستگیری سارقان در دستور کار کارآگاهان قرار گرفت.

سرهنگ معظمی با اشاره به اینکه در پایش های اطلاعاتی کارآگاهان موفق شدند هویت یکی از سارقان را که مردی 30 ساله و تا کنون به دفعات مختلف توسط پلیس آگاهی دستگیر شده بود را شناسایی کنند، اضافه کرد: مخفیگاه وی در محدوده مرزداران شناسایی شد.

وی ابراز داشت: در شاخه ی دیگر از تحقیقات پلیسی در دهم مهر ماه سال جاری ماموران کلانتری 140 باغ فیض هنگام گشت زنی در محدوده خیابان پیامبر به یک دستگاه خودروی پراید پارک شده در کنار خیابان که یک نفر آقا کاپوت را باز کرده و یک نفر خانم نیز پشت فرمان نشسته مظنون می شوند و مأمورن در بررسی اولیه متوجه ضد نقض گویی این زوج شده و ضمن دستگیری متهمان، هر 2 سارق را تحویل پایگاه دوم پلیس آگاهی می دهند.

سرهنگ معظمی گودرزی تصریح کرد: هر 2 متهم که منکر هر گونه سرقت بودند در پایگاه دوم متوجه تحت تعقیب بودنشان می شوند و در نهایت با پذیرش سرقت های ارتکابی به 50 فقره سرقت خودرو های پراید، مزدا و وانت اعتراف کردند.

این مقام انتظامی گفت: مرد جوان در اظهاراتش گفت: مدت یک سال و نیم پیش با همسرم "34ساله" در پارک محلمان واقع در مرزداران آشنا شدم و باهم ازدواج کردیم. از آنجایی که هردویمان اعتیاد شدید به مواد مخدر داشتیم، تصمیم گرفتیم برای تامین هزینه زندگی و مواد مخدر، خودرو سرقت کنیم و شروع به سرقت خودروهای پراید، مزدا و وانت کردیم. پس از سرقت، خودروها را به شهرستان های اطراف تهران منتقل می کردیم و پس از جداکردن قطعات ( رینگ و لاستیک – ضبط و پخش – باند و...) قطعات جدا شده را با نشر آگهی و فروش در سایت های فضای مجازی می فروختیم.

رئیس پایگاه دوم پلیس آگاهی تهران بزرگ گفت: با اعتراف صریح این زوج به سرقت خودرو هر 2 ساق با صدور قرار قانونی از سوی مقام قضائی برای انجام تحقیقات تکمیلی در اختیار کارآگاهان پایگاه دوم قرار دارند.برای ورود به کانال تلگرام ما کلیک کنید.

آیا این خبر مفید بود؟