به گزارش رکنا، ساعت 14سه‌شنبه 16مهرماه بود که ساکنان ساختمانی در غرب تهران صدای انفجاری را از داخل پارکینگ شنیدند و وحشت‌زده از خانه‌هایشان خارج شدند. آنها درحالی‌که قصد داشتند خود را به پارکینگ برسانند، متوجه شدند که نه‌تنها در داخل پارکینگ، بلکه در آپارتمان طبقه دوم نیز آتش‌سوزی رخ داده است.

در داخل پارکینگ 3 خودرو در میان شعله‌های آتش در حال سوختن بود و از داخل آپارتمان طبقه دوم نیز دود غلیظی بیرون می‌آمد و خبری از ساکنان این طبقه نبود. طولی نکشید که آتش‌نشانان با تماس همسایه‌ها در محل حاضر و برای اطفای حریق به 2 گروه تقسیم شدند؛ گروه نخست آتشی را که در پارکینگ به‌پا شده بود خاموش کردند و گروه دیگر با شکستن قفل ورودی طبقه دوم وارد آنجا شدند و عملیات اطفای حریق را آغاز کردند.

آنها پس از خاموش کردن آتش، در داخل آپارتمان جسد سوخته مردی جوان را پیدا کردند و ماجرا را به پلیس اطلاع دادند. دقایقی بعد مأموران کلانتری 133شهرزیبا به همراه قاضی رحیم دشتبان، بازپرس جنایی تهران در محل حادثه حاضر شدند. بررسی‌ها حکایت از این داشت که متوفی مردی ٣٩ ساله بوده که در این آپارتمان سکونت داشته است.

هنوز مشخص نبود ماجرا از چه قرار است تا اینکه تیم تحقیق روی دیوار راهروی ساختمان، درست مقابل آپارتمانی که متوفی به همراه همسر و فرزندانش در آنجا زندگی می‌کرد، جمله‌ای را دیدند که با اسپری نوشته شده بود: «کینه جواب داد.»

این جمله مرموز سرنخ حادثه آتش‌سوزی بود؛ چراکه در ادامه معلوم شد متوفی از مدت‌ها قبل با همسر و خانواده همسرش اختلاف پیدا کرده و حتی زمان حادثه همسر و فرزندانش در خانه نبودند. بنابراین احتمال داشت که آتش‌سوزی عمدی و از سوی متوفی رخ داده باشد. با تحقیقات بیشتر و بررسی‌های کارشناسی مشخص شد که متوفی ابتدا خودروی رانای خود را که در پارکینگ بود به آتش کشیده و پس از آن به داخل آپارتمان خودش رفته و پس از قفل کردن در با ریختن تینر آنجا را نیز آتش زده و به زندگی خودش پایان داده است.

در این آتش‌سوزی علاوه بر خودروی رانای متوفی، یک دستگاه ه ایما و یک دستگاه هیوندا آوانته آسیب دیدند و همچنین خسارات زیادی به ساختمان مسکونی وارد شد. پس از انجام تحقیقات اولیه در محل حادثه، قاضی دشتبان دستور انتقال جسد به پزشکی قانونی را صادر کرد. تحقیقات تکمیلی در این پرونده ادامه دارد.برای ورود به کانال تلگرام ما کلیک کنید.

آیا این خبر مفید بود؟