به گزارش رکنا، وکیل خانواده کودک سنگ‌نورد آسیب‌دیده گفت: خانواده غیاثی روز گذشته شکایت خود درباره حادثه به‌وجود آمده برای فرزندشان را مطرح و ثبت کرده‌اند.

سید حسین دوازده‌امامی  با اعلام خبر شکایت خانواده غیاثی از مسببان حادثه برای کودک سنگ‌نورد اصفهانی در جریان مسابقه‌ای در سالن ایثار فولادشهر اصفهان اظهار داشت: خانواده غیاثی روز گذشته شکایت خود را مطرح و ثبت کرده‌اند و فعلاً منتظر ارجاع آن هستیم.

وی در ادامه خبر دستگیری چند تن از عاملان حادثه را تایید کرد و گفت: با توجه به اینکه شکایت خانواده غیاثی تازه روز گذشته مطرح شده است، هنوز کسی بر اساس این شکایت دستگیر نشده اما خبر داریم که یکی دو نفر از مقصران مستقیم حادثه، به دنبال شکایت اداره‌کل ورزش و جوانان استان و همچنین هیئت کوهنوردی اصفهان بازداشت شده‌اند که فکر می‌کنم یکی از آنها حمایت‌چی روز حادثه است.

وکیل خانواده غیاثی افزود: نکته مهمی که در این میان باید به آن توجه شود این است که تقصیرات حادثه، سلسله مراتب دارد و فقط یک یا دو نفر مقصر وقوع حادثه نیستند.

وی با رد خبر خارج شدن آرمان غیاثی از کما، درباره وضعیت فعلی او خاطرنشان کرد: وضعیت آرمان هیچ تغییری نکرده و در همان وضعیتی است که قبلاً بود و تنها روز پنج‌شنبه گذشته واکنش بیشتری نسبت به صحبت‌های مادرش داشته و پلک زده است. البته با وجود پلک زدن، چشم آرمان فعلاً چیزی را نمی‌بیند و دست و پای وی نیز حرکاتی دارند که غیرارادی است و در واقع آرمان همچنان در کما است.

دوازده‌امامی با اشاره به پیگیری‌های وزیر ورزش و سایر مسئولان ورزش استان اصفهان درباره روند درمانی آرمان غیاثی، گفت: وزارت ورزش و شخص آقای سلطانی‌فر با خانواده غیاثی تماس داشتند و اعلام کرده‌اند که وزارت ورزش آمادگی هرگونه همکاری لازم با خانواده غیاثی در تمام زمینه‌ها را دارد. همچنین آقای سلطان‌حسینی (مدیرکل ورزش و جوانان استان) نیز مرتب پیگیر شرایط آرمان بوده و حتی برای درمان او پزشک می‌آوردند.

وی در ادامه با اشاره به اظهارات اخیر رئیس هیئت کوهنوردی استان اصفهان، تصریح کرد: آقای نصر اصفهانی اخیراً اظهاراتی داشته و گفته است که کسی نباید اقدام به تشویش اذهان عمومی کند، این در حالی است که خانواده غیاثی خودشان در عذاب هستند و قصد تشویش اذهان عمومی را ندارند. تنها سوال‌ آنها این است که چرا هیئت استان از برگزاری مسابقه اظهار بی‌اطلاعی می‌کند، در حالی که این مسابقه حدود 150 نفر شرکت‌کننده داشته و 4 استان دیگر غیر از اصفهان از برگزاری این مسابقه اطلاع داشته‌اند و از یک هفته قبل بنرهای تبلیغاتی مسابقه در سطح شهر پخش شده است. هیئت کوهنوردی مدعی است که تنها مرجع برگزاری رسمی مسابقات است، حال چرا تنها مرجع رسمی مسابقات از برگزاری این مسابقه اطلاع ندارد؟ نمی‌شود گفت که مسابقه مجوز نداشته و فقط خودشان مقصر هستند.برای ورود به کانال تلگرام ما کلیک کنید.

آیا این خبر مفید بود؟