به گزارش رکنا،  مدیرعامل ستاد دیه استان همدان گفت: زندانی ۵۱ ساله جرائم غیرعمد بعد از ۱۰ سال تحمل حبس با کمک خیران و ستاد دیه این استان آزاد شد.

یدالله روحانی منش روز دوشنبه بیان کرد: مردی میانسال برای امرار معاش ، اقدام به خرید، فروش و اجاره مسکن می‌کرد که به علت آشنا نبودن با کار، نداشتن حساب و کتاب دقیق و بی‌توجهی به عقد قراردادهای مالی مناسب بدهکار شده و با شکایت ۶۵ نفر از سال ۸۹ راهی زندان شد.

مدیرعامل ستاد دیه استان همدان با بیان اینکه این زندانی در طول ۱۰ سال گذشته یک روز هم از مرخصی استفاده نکرده است ادامه داد: این مرد با فروش دارایی‌های خود توانست رضایت ۵۰ تن از شاکیان را جلب کند اما به علت ناتوانی در تأمین طلب ۱۵ تن از شاکیان ۱۰ سال در زندان ماند.

روحانی منش اظهار داشت: پرونده این زندانی امسال بررسی شد و تلاش برای دریافت رضایت از شاکیان پرونده و آزادی این محکوم مالی در دستور کار ستاد دیه قرار گرفت.

وی گفت: میزان طلب ۱۵ شاکی از این زندانی ۲ میلیارد ریال بود که با تلاش بی وقفه کارکنان ستاد، این بدهی به یک میلیارد و ۱۸۰ میلیون ریال کاهش یافت.

وی بیان کرد: از کل بدهی این فرد ۶۸۰ میلیون ریال به صورت بلاعوض توسط خیران نیک‌اندیش تامین شد همچنین ۵۰۰ میلیون ریال وام قرض‌الحسنه بدون سود و کارمزد به وی اعطا شد.

روحانی منش تاکید کرد: کمک‌های ستاد دیه تنها شامل افراد دارای جرائم غیرعمدی و زندانیان معسر و نیازمندان است.

۲۶۰ زندانی جرائم غیرعمد این استان هم اینک در زندان به سر می‌برند که آزادی آنها نیازمند کمک خیران است.

۱۴۴ زندانی جرائم غیر عمد نیمه نخست امسال آزاد و به آغوش خانواده بازگشتند. برای ورود به کانال تلگرام ما کلیک کنید.

آیا این خبر مفید بود؟