به گزارش رکنا، سرهنگ "تورج کاظمی" در توضیح این خبر بیان داشت: شهروندی به پلیس فتا مراجعه و اظهار داشت: در شبکه های اجتماعی با تبلیغ اپلیکیشن نصب برنامه های ماهواره مواجه شده است که برای نصب برنامه می بایست مبلغ ناچیزی را از طریق اینترنت و با استفاده از درگاه بانکی واریز می کردم، ولی هنگام واریز ارتباط با بانک قطع شد و پس از مدتی متوجه شدم مبلغی فراوانی از حساب بانکی ام برداشت شده است.

این مقام انتظامی با بیان اینکه تیم تخصصی پلیس فتا بررسی موضوع را در دستورکار قرار دادند، عنوان داشت: در تحقیقات پلیسی مشخص شد که کلاهبردار یا کلاهبرداران با تبلیغ فریبنده و در نهایت هدایت فرد به صفحه جعلی درگاه بانکی، اطلاعات حساب بانکی مال باخته را به دست آورده اند و سپس اقدام به برداشت غیرمجاز از حساب بانکی کاربر اینترنتی کرده اند.

وی با اشاره به اینکه در تحقیقات پلیسی به دست آمد که متهم ساکن شهر تهران و مخفیگاه وی در بلوار فردوس است، تصریح کرد: با هماهنگی مقام قضائی متهم در مخفیگاهش دستگیر و برای ادامه تحقیقات به پلیس فتا انتقال یافت.

سرهنگ کاظمی عنوان کرد: متهم در بازجوئی های اولیه ضمن اعتراف به جرم Crime ارتکابی اظهار داشت: با همکاری 2 همدستش صفحه جعلی درگاه بانکی را در شبکه های اجتماعی را ساخته است.

رئیس پلیس فتا با اشاره به اینکه مخفیگاه 2 همدست وی نیز در شرق تهران شناسایی شد، ادامه داد: هر 2 کلاهبردار در عملیات های مستقل دستگیر و به جرم ارتکابی اعتراف کردند.

این مقام انتظامی گفت: تحقیق از متهمان برای شناسایی سایر جرائم مشابه ادامه دارد.برای ورود به کانال تلگرام ما کلیک کنید.

آیا این خبر مفید بود؟