به گزارش رکنا!خواهر سحر دیروز برای شکایت علیه مسببان خودسوزی خواهرش به دادسرا رفت اما چون کارت ملی همراهش نبود باید شنبه اقدام کند.

او به رکنا گفت: خواهرم از زندان می ترسید در زندان ورامین نزد زنانی بود که جرم های سنگینی داشتند درحالیکه خواهر من یک تحصیلکرده دانشگاهی و لیسانسیه بود.

خواهر سحر ادامه داد: خواهرم فقط رفته بود استادیوم بازی استقلال با العین را ببیند و جون بیمار دوقطبی است  که مدارکش را به دادسرا ارایه داده ایم وقتی با پلیس مواجه می شود بی ادبی می کند و با بدترین برخورد مواجه می شود.او هنوز در مرحله دادرسی بود که با وثیقه از زندان آزادش کردیم اما موبایلش هنوز مصادره بود رفت بگیرد که این اتفاق افتاد آنجا یک قاضی گفته بود باید 6 ماه به زندان بیفتد خواهرم از زندان می ترسید و گفته بود اگر زندانی شود خودکشی می کند دادیار پرونده می دانست سحر بیمار است اما اصلا به این مورد توجهی نشد و الان خواهرم در بستر مرگ است.

واکنش مرد سرشناس فوتبالی

 داریوش مصطفوی به این موضوع واکنش نشان داد:« در کشور ما دموکراسی اسلامی وجود دارد اما در دنیا نمی آیند دموکراسی را تشریح یا توضیح دهند که به چه صورت است وهر کسی می‌تواند کاری را بدون این که به کسی یا جایی آسیب بزند، انجام دهد. این دختر به 6 ماه حبس محکوم خواهد شد و حتی یک ثانیه زندان بودن، بسیار سخت است. متأسفانه درنظر نگرفته‌اند این خانم آمده فوتبال ببیند یا در کار خلاف شرکت کند؟ آیا او به آنچه موسوم به پارتی شبانه است و دخترها و پسرها کارهای خلاف و فاسد انجام می‌دهند، رفته یا به جشن فوتبال رفته که همه ملت طرفدار دیدن آن هستند و هیچ کار خلافی نیست.»

دیروز خبر تلخی منتشر شد که واکنش گسترده کاربران در فضای مجازی را هم به همراه داشت. دختر 29 ساله که هوادار استقلال بوده و به خاطر رفتن به ورزشگاه قرار بود به 6 ماه حبس محکوم شود به خاطر فشار روحی حاصل از این حکم، سه‌شنبه مقابل دادگاه خودسوزی کرد.

بازیکن سال‌های دور تیم ملی، استقلال و پرسپولیس ادامه داد: «این اتفاق برای کشور ما که اسلامی است و چند هزار سال فرهنگ و تمدن دارد، بسیار بد است که دختری را برای رفتن به یک مسابقه بازداشت می‌کنند و بدتر از آن حکم حبس می‌دهند. افرادی که در کشور مسئول هستند، باید جامعه‌شناس و روانشناس هم باشند. الان روح و جسم این دختر صدمه دیده و درصورتی که به زندان برود، احیای روحی او دیگر با یک تیم فوتبال و دیدن یک بازی میسر نمی‌شود. واقعاً نمی‌دانم آینده او چه خواهد شد اما می‌دانم که از همه چیز متنفر می‌شود.»

مصطفوی درباره این که پیشنهادش برای حل این مسائل چیست؟ گفت:« من اگر رئیس فدراسیون یا وزیر ورزش بودم، در دادگاه حاضر می‌شدم و سعی می‌کردم رضایت این بچه را بگیرم. کار مشکلی هم نیست. وقتی با قاضی پرونده صحبت کنیم و به او بگوییم فوتبال چه ویژگی‌هایی دارد و شرایط جامعه به چه صورت است، او متقاعد می‌شود. هواداری فوتبال یا هر ورزشی یک عشق پاک است، نه عشق کثیف. من اگر جای رئیس فدراسیون بودم، در جلسه دادگاه شرکت و به قاضی التماس می‌کردم این دختر را به زندان نیندازد. شعار کمیته ملی المپیک آزادی انسان‌هاست. اینفانتینو در فیفا و دوستان شان و مقامات AFC اگر بفهمند چنین اتفاقی افتاده، چه فکری درباره جامعه ما می‌کنند؟ با فدراسیون چه برخوردی می‌کنند؟ من حاضرم به جای این دختر به زندان بروم تا او و امثال او چنین شرایطی را تجربه نکنند و وجهه کشورمان در انظار عمومی دنیا آسیب نبیند.»برای ورود به کانال تلگرام ما کلیک کنید.

 

آیا این خبر مفید بود؟