مرد جوانی اواخر سال گذشته به دادسرای ناحیه 3 تهران رفت و از سرقت کارت عابربانکش توسط پیک رستوران خبر داد. او گفت: از رستوران به‌صورت تلفنی سفارش غذا دادم و پس از حضور پیک‌موتوری غذا را تحویل گرفتم و هنگام پرداخت هزینه پیک‌موتوری به‌طرز ماهرانه‌ای کارت عابربانک مرا با کارت عابربانک دیگری عوض کرد. آن زمان متوجه نشدم، اما لحظاتی بعد فهمیدم ٨٠٠ میلیون ریال از حسابم برداشت شده است.

پرونده با شکایت این مال‌باخته برای رسیدگی تخصصی به پایگاه سوم پلیس آگاهی ارجاع شد. کارآگاهان با توجه به اظهارات شاکی بلافاصله با هماهنگی بازپرس شعبه 12 دادسرای ناحیه 3 تهران برای دستگیری پیک‌موتوری رستوران وارد عمل شدند. بلافاصله پیک رستوران بازداشت شد و پس از انتقال به پلیس آگاهی در مواجهه حضوری با شاکی مشخص شد پیک‌موتوری رستوران آن شخص کلاهبرداری که از رستوران به در منزل شاکی مراجعه و اقدام به کلاهبرداری کرده، نیست.

در ادامه تحقیقات مشخص شد شخص دیگری در بین راه و جلوی در منزل شاکی غذاها را از پیک رستوران تحویل گرفته و مبلغ آن را پرداخت کرده است. بعد از آن مرد کلاهبردار با مراجعه نزد شاکی خود را پیک‌موتوری رستوران معرفی و کارت عابربانک شاکی را تعویض کرده است.

با مشخص‌شدن این موضوع دستگیری کلاهبردار در دستور کار کارآگاهان تیم مبارزه با جعل و کلاهبرداری قرار گرفت و مأموران با تلاش‌های انجام‌شده و اقدامات پلیسی موفق به شناسایی محل‌های برداشت از کارت‌ها شدند.

بررسی‌ها نشان داد پیک‌موتوری قلابی با پول‌های مسروقه گوشی تلفن همراه خریده است. کارآگاهان با بهره‌گیری از روش‌های علمی کشف جرم موفق به شناسایی مخفیگاه متهم در یکی از مناطق شرق تهران شدند و چند روز پیش این مرد 35 ساله را که نادر نام دارد دستگیر کردند.

در تحقیقات اولیه از متهم مشخص شد شخصی که نزد شاکی به‌عنوان پیک‌موتوری مراجعه کرده، برادر نادر به نام «سجاد» است و درواقع نادر در این کلاهبرداری با دو برادرش به نام‌های سجاد و سعید همدست است و پول حاصله را صرف خرید موبایل، خوش‌گذرانی و مصرف مواد مخدر کرده‌اند.

سرهنگ کارآگاه کامیار چهری، رئیس پایگاه سوم پلیس آگاهی تهران بزرگ، با تأیید این خبر گفت: با توجه به دستگیری یکی از اعضای این باند و اعتراف به کلاهبرداری از مال‌باخته، متهم با صدور قرار قانونی از سوی بازپرس پرونده در اختیار کارآگاهان قرار گرفت و تلاش‌ها برای دستگیری سایر اعضای باند و کشف سایر جرائم احتمالی ادامه دارد.برای ورود به کانال تلگرام ما کلیک کنید.

آیا این خبر مفید بود؟