به گزارش خبرنگار جنایی رکنا، شهریار ۲۴ ساله که نگهبان یک مجتمع مسکونی در شهرک گلستان بود بیست و ششم آذر ماه سال ۹۶ همکار ۵۰ ساله اش به نام رضا را قربانی خشم خود کرد و ساعتی بعد خودش را تسلیم قانون کرد. وی به قتل همکارش به خاطر خشم آنی اعتراف کرد و به بازسازی صحنه جرم پرداخت.

وی دیروز در شعبه چهارم دادگاه کیفری یک استان تهران به ریاست قاضی اصغر عبداللهی و با حضور یک مستشار پای میز محاکمه ایستاد. در ابتدای این جلسه دادستان کیفرخواست را خواند و برای شهریار درخواست مجازات کرد.

سپس مادر و دو دختر قربانی در جایگاه ویژه ایستادند و برای شهریار حکم قصاص خواستند .

 متهم به دفاع پرداخت و گفت: قبول دارم رضا را کشتم اما باور کنید خصومتی با او نداشتم و در یک لحظه نتوانستم خشمم را کنترل کنم .

وی در تشریح جزئیات ماجرا گفت: من و رضا سال‌ها بود که با هم همکار بودیم.  هر دو در اتاقک نگهبانی یک مجتمع مسکونی کار می‌کردیم و بعضی شب ها را هم آنجا می ماندیم. آن روز او از من خواست تا کلمن آب را پر کنم اما چون خسته بودم قبول نکردم و بهانه آوردم. ولی رضا با تندی به من گفت باید کلمن را پر از آب کنم .من با بی اعتنایی جوابش را دادم و او که عصبانی شده بود غذای مرا که چند سیب زمینی پخته بود دور ریخت . او را هل دادم و درگیری بین ما بالا گرفت .رضا لیوانی را به سمتم پرت کرد و من اتاق را ترک کردم .چند دقیقه بعد وقتی برگشتم او به صورتم سیلی زد و گفت دیگر حق ندارم به آنجا برگردم .او گفت اخراج شده ام .من هم در اوج عصبانیت چاقویی را برداشتم و یک ضربه به شکم او زدم .همان موقع چاقو شکست.به همین خاطر با چاقوی شکسته 10 ضربه دیگر به شکم او زدم اما یکباره متوجه خونریزی شدید از شکم رضا شدم.

وی ادامه داد: باور کنید چاقو شکسته بود و من فکر می‌کردم چاقو شکسته آسیب جدی به بدن رضا وارد نمی کند . وقتی رضا روی زمین افتاد ترسیدم و به خانه برادرم رفتم و ماجرا را برایش توضیح دادم. من می خواستم فرار کنم اما برادرم از من خواست تا خودم را به پلیس تسلیم کنم . من هم به کلانتری 141 چیتگر رفتم.

وی در حالیکه سرش را پایین انداخته بود ،به عنوان آخرین دفاع گفت :من قصد کشتن همکارم را نداشتم. رضا را دوست داشتم و هرگز راضی به مرگ او نبودم. اگر می دانستم چاقوی شکسته آسیب جدی به شکم او وارد می کند ضربه های بعدی را به او نمی زدم.

در پایان جلسه هیئت قضایی وارد شور شد تا رای صادر کند.برای ورود به کانال تلگرام ما کلیک کنید.

آیا این خبر مفید بود؟