با شکایتهای انجام شده توسط شهروندان درباره کلاهبرداری اعضای یک شرکت موسوم به (کیونت) و کلاهبرداری‌های میلیونی از شهروندان، تیمی از کارآگاهان پلیس آگاهی تهران بزرگ به بررسی موضوع پرداختند.

کارآگاهان اداره چهاردهم پلیس آگاهی پایتخت با انجام تحقیقات از مالباختگان و همچنین بررسی‌های تخصصی و ویژه پلیسی موفق شدند سرنخهایی از اعضای این شرکت به دست آوردند.

کارآگاهان در بررسی‌های انجام شده موفق به شناسایی یک شرکت هرمی موسوم به (Q NET) شدند که به بهانه‌های واهی مانند خرید تورهای مسافرتی خارجی از شهروندان مبالغی بالغ بر 25 تا 30 میلیون تومان دریافت کرده اما پس از مدتی هیچ یک از اعضای شرکت پاسخگوی شهروندان نبودند.

در ادامه 19 تن از اعضای فعال این شرکت که در واقع جزو همان شرکتهای موسوم به گلدکوئست یا هرمی هستند، شناسایی شده و با هماهنگی توسط مرجع قضایی و طی عملیاتی ضربتی، در همان محل شرکتشان واقع در غرب تهران، دستگیر شدند.

سرهنگ جهانگیر تقی‌پور؛ معاون مبارزه با جعل و کلاهبرداری پلیس آگاهی تهران بزرگ با اعلام این خبر گفت: این شرکت در واقع همان شرکت هرمی است که با تغییر عنوان و رویه این بار تحت عنوان استخدام در شرکتهای دولتی و معتبر اقدام به جذب اعضای خود کرده و اعضای فعال در این شرکت در ادامه و به بهانه عدم امکان استخدام، اعضای جدید شرکت را به فعالیت در زمینه بازاریابی شبکه‌ای تشویق می‌کردند.

وی خاطرنشان کرد: تمامی متهمان پس از اعتراف به جرایم خود و تکمیل پرونده با صدور قرار قانونی از سوی مرجع قضایی روانه زندان شدند.برای ورود به کانال تلگرام ما کلیک کنید.

 

آیا این خبر مفید بود؟