به گزارش گروه حوادث رکنا، بر اساس گزارش‌های منتشر شده، در حادثه‌ای که یک ماه پیش در شهرستان کاشان روی داده، بنا به گفته خانواده رضایی، حامد رضایی، فرزند نوجوان این خانواده، پس از تجاوز به وی، از فرط خجالت و ناراحتی، اقدام به خودکشی کرده و جان باخته است.
احمد هارون نجم‌پور، سرپرست سفارت کشور افغانستان در تهران می‌گوید که به دنبال اطلاع از این رویداد دلخراش، با پدر نوجوان قربانی صحبت کرده و در چند روز آینده برای دلجویی و فاتحه‌خوانی، به خانه این خانواده مهاجر خواهد رفت.
وی خاطرنشان کرد که سفارت افغانستان این موضوع را پی‌گیری نموده و اقدامات لازم را انجام خواهد داد.
به گفته نجم‌پور، قرار است یک هیأت سفارت افغانستان نیز برای دل‌جویی و بررسی موضوع از نزدیک، به کاشان سفر کند و با مسئولان زیربط، موضوع را طرح نماید تا پی‌گیری قضایی به عمل آید.
از سوی دیگر، سید ابراهیم حجازی، مسئول امور مهاجرین سفارت کشور افغانستان در تهران نیز به  گفت: "سفارت افغانستان از فاجعه هولناک تجاوز و حلق‌آویز کردن حامد رضایی، نوجوان مهاجر در شهرستان کاشان، به نقل از اعضای خانواده او، مطلع شده است".
به گفته وی، قطعا در صورت وقوع چنین حوادث دلخراشی، هر انسان روشن ضمیری فارغ از هر نژاد و ملتی، متأثر و رنجور گردیده، احساساتش جریحه‌دار می‌شود و تبعا روحیه عمومی جامعه نیز جریحه‌دار شده، امنیت عمومی را تنزل می‌بخشد.
حجازی خاطرنشان کرد که سفارت افغانستان با اظهار تسلیت به خانواده قربانی، اذعان می‌دارد که شایسته بود این سفارت در روزهای نخست وقوع این رخ داد، در جریان موضوع قرار داده می‌شد.
با این وجود، وی تأکید می‌کند که این قضیه به شکل جدی از سوی مقامات مسئول مورد پی‌گیری قرار خواهد گرفت و به زودی مسئولین این سفارت جهت بررسی و رسیدگی به این قضیه، دیداری با خانواده قربانی خواهد داشت و از مقامات ذیربط جمهوری اسلامی ایران خواهد خواست تا مجرم یا مجرمان را در اسرع زمان ممکن به کیفر اعمال‌شان برسانند.
مسئول امورمهاجرین سفارت افغانستان در تهران در پایان تذکر داد که "جرم یک عمل شخصی است و قابلیت تعمیم به دیگران را ندارد".
وی به خانواده‌ها نیز توصیه کرد تا فرزندان‌شان را از تماشای فیلم‌ها و برنامه‌هایی که با سن کودکان سنخیتی ندارد، بر حذر دارند تا از وقوع حوادث ناگوار دور بمانند‌.برای ورود به کانال تلگرام ما کلیک کنید.

 

آیا این خبر مفید بود؟