اخبار اختصاصی رکنا - کپی رایت

به گزارش گروه حوادث رکنا، در جلسه رسیدگی به این پرونده که دیروز در شعبه نهم دادگاه کیفری یک استان تهران به ریاست قاضی محمدی کشکولی برگزار شد ابتدا نماینده دادستان کیفرخواست را خواند و گفت :حامد ،محمد ،رضا و احسان که همگی در کانون اصلاح و تربیت با هم آشنا شده اند متهم هستند دست به ۲۸ فقره سرقت گوشی موبایل در محدوده غرب تهران و در خیابان های سعادت آباد،ستارخان،گیشا و شهرزیبا زده اند. اکنون با توجه به شکایت شاکی های پرونده برای آنها اشد مجازات می خواهم .سپس 12 شاکی از 28 شاکی که در دادگاه حضور داشتند در جایگاه ویژه ایستادند و به تشریح جزئیات ماجرا پرداختند.

یکی از آنها گفت: وقتی پسران جوان به من حمله کردند مقاومت کردم و سعی کردم گوشی موبایلم را به آنها ندهم. اما یکی از آنها با قمه به دستم زد که تاندون دستم قطع شد. من چندین عمل جراحی انجام داده ام اما هنوز دستم مانند قبل قادر به حرکت نیست.

دومین شاکی زن جوانی بود که گفت: من آن شب لباس اسپرت پوشیده بودم و در خیابان پیاده روی می کردم که پسران جوان به من حمله کردند. آنها گمان کرده بودند من پسر هستم به همین خاطر با بطری به سرم ضربه زدند و گوشی موبایلم را دزدیدند. سومین شاکی نیز گفت :در حال عبور از یکی از خیابان های ستارخان بودم که چهار پسر جوان با قمه به سویم حمله کردند. یکی از آنها قمه را روی گلویم گذاشت و گفت اگر مقاومت کنم گلویم را میبرد .سپس سایر شاکی ها نیز برای متهمان مجازات خواستند.

در ادامه حامد به دفاع پرداخت. وی گفت :من ۲۸ فقره سرقت گوشی آیفون را قبول ندارم و فقط یکی از سرقت ها را که زیر پل گیشا رخ داده قبول دارم که فیلم آن توسط دوربین مداربسته ضبط شده است .

وی ادامه داد :16 ساله بودم که در یک دعوای خیابانی شرکت کردم اما چون در آن دعوا چند گوشی موبایل گم شده بود سرقت گوشی را گردن من انداختند و مرا بازداشت کردند. آن زمان به چهار سال و نیم زندان محکوم شدم. سه سال را در کانون اصلاح و تربیت سپری کردم تا اینکه در مجازاتم تخفیف گرفتم و آزاد شدم .یک ماه بعد از آزادی بار دیگر به اتهام این سرقت دستگیر شدم.

متهم جوان گفت: من بی گناهم و آن روز برای خرید گوشی همراه دوستم به یک پاساژ رفته بودم اما پلیس ها سر رسیدند و مرا دستگیر کردند بعد از دستگیری من، محمد احسان و رضا را نیز بازداشت شدند.

وی درباره سرقتی که فیلم آن را دوربین مداربسته ضبط کرده بود به قضات دادگاه گفت :بعد از آزادی از کانون اصلاح و تربیت با دختر جوانی آشنا شدم و با او نامزد کردم.قرار بود با او ازدواج کنم به همین خاطر تصمیم گرفتم دست به سرقت بزنم .من زیر پل گیشا گوشی یک عابر را سرقت کردم و چند روز بعد آن را به مادر دختر مورد علاقه ام دادم.

محمد درباره علت اینکه چرا خاطر چاقو خوردگی در بیمارستان بستری بوده نیز به قضات دادگاه گفت :من به خاطر دختر مورد علاقه ام یک بار خودزنی می کردم و به همین خاطر هم در بیمارستان بستری شدم.

سپس محمد به دفاع پرداخت و گفت :من و حامد در کانون اصلاح و تربیت با هم آشنا شده بودیم و اما بعد از آزادی از کانون دست به سرقت نزدیم.

من نوجوان بودم که به اتهام 120 فقره سرقت لوازم داخل خودرو بازداشت شدم و به ۱۲ سال زندان محکوم شدم.اما حکم زندانم در دیوان عالی کشور تایید نشد و بار دیگر در دادگاه اطفال محاکمه و پس از جلب رضایت ۳۶ شاکی به سه سال نگهداری در کانون اصلاح و تربیت محکوم شدم. باور کنید من در هیچ کدام از سرقت گوشی های ایفون حضور نداشتم چون آن زمان پایم شکسته بود و بستری بودم .

سپس رضا که افغان است در جایگاه ویژه ایستاد و اتهامش را انکار کرد و گفت: وقتی برای خرید گوشی موبایل همراه دوستم به یک پاساژ رفته بودم پلیس ها در اجرای طرح مبارزه با مالخر ها که به آنجا آمده بودند مرا بازداشت کردند. من بی گناهم.

ادامه رسیدگی به این این پرونده به خاطر عدم حضور احسان در دادگاه به روزهای آینده موکول شد.برای ورود به کانال تلگرام ما کلیک کنید.

 

آیا این خبر مفید بود؟