به گزارش رکنا، روز گذشته - شنبه چهارم اسفند - رسانه‌ها از بازداشت مدیرعامل سابق بانک سرمایه خبر دادند؛ خبری که ابتدا ذهن‌ها را به‌سمت علی بخشایش مدیرعامل قبلی این بانک که به‌تازگی نیز محاکمه‌اش پایان یافته، برد ، اما فرد بازداشتی او نبود.

فردی که به‌تازگی بازداشت شده، «محمدرضا خانی» نام دارد؛ کسی که دوم مهر سال 95 به‌عنوان مدیرعامل بانک سرمایه منصوب و در کمتر از 7 ماه مسئولیت پرحاشیه خود در این بانک، 28 فروردین 96 برکنار شد.

18 اردیبهشت سال 96، مهدی نیکدل مدیرعامل صندوق ذخیره فرهنگیان درباره علت برکناری خانی گفته بود: گزارشاتی از تخلفات در دوره خانی به نهادهای نظارتی رسیده بود که نمونه بارز آن مصاحبه اژه‌ای سخنگوی قوه قضائیه بود و به‌دلیل اینکه هیئت مدیره ما هنوز نتوانسته بود مستقر شود با هیئت مدیره قبلی جلسه گذاشتیم و توافق شد مدیرعامل جدید جایگزین آقای خانی شود زیرا حضور و ادامه فعالیت وی در بانک سرمایه به‌صلاح نبود.

وی در ادامه اعلام کرد که دوسوم وام‌هایی که از بانک سرمایه گرفته شده و پس داده نشده، مربوط به دولت قبل و یک ‌سوم مربوط به دولت فعلی است.

پرونده بانک سرمایه 32 متهم دارد که تا سه تن از متهمان آن شامل علی بخشایش مدیرعامل سابق بانک، پرویز کاظمی رئیس هیئت مدیره بانک و وزیر رفاه احمدی نژاد ، محمد رضا توسلی عضو سابق حقوقی بانک سرمایه در شعبه سوم دادگاه‌های ویژه رسیدگی به مفاسد اقتصادی به ریاست قاضی مسعودی مقام محاکمه شدند، اما هنوز حکم‌شان صادر نشده است.

متهمان مزبور با تودیع وثیقه 10میلیاردی آزاد هستند.برای ورود به کانال تلگرام ما کلیک کنید.

کدخبر: 460494 ویرایش خبر
آیا این خبر مفید بود؟