به گزارش رکنا، سرهنگ کارآگاه کامیار چهری، رئیس پایگاه سوم پلیس آگاهی تهران بزرگ در توضیح این خبر گفت : روز 25 دی پرونده ای با موضوع کلاهبرداری از شعبه هشتم بازپرسی دادسرای ناحیه 6 تهران به پایگاه سوم پلیس آگاهی تهران بزرگ ارجاع شد که در آن گروهی از شکات و مالباختگان در اظهاراتی مشابه عنوان کرده بودند توسط مدیر یک مؤسسه به نام "منشور ادبیان" مورد کلاهبرداری قرار گرفتند .

شکات و مالباختگان در اظهاراتی مشابه به کارآگاهان عنوان داشتند : از طریق فضای مجازی بویژه در سایت دیوار و همچنین آگهی تبلیغاتی یکی از روزنامه های کثیرالانتشار ، به مؤسسه ای به نام "منشور ادبیان" در خیابان جمال زاده مراجعه کردیم که مدعی جذب مدرس جهت تدریس در آموزشگاه های مختلف بود . در زمان تنظیم قرارداد مبالغ مختلفی از 400 الی 600 هزار تومان از ما دریافت شد اما با گذشت زمان مشخص شد هیچگونه فعالیتی در زمینه تدریس و معرفی ما به آموزشگاه ها یا سایر مؤسسات علمی به عنوان مدرس از سوی این مؤسسه صورت نگرفته است .

کارآگاهان پایگاه سوم پلیس آگاهی تهران در بررسی سوابق و اسناد بدست آمده از مؤسسه منشور ادبیان اطلاع پیدا کردند که این مؤسسه صرفا یک مؤسسه کاغذی و فاقد هرگونه مجوز قانونی در زمینه جذب مدرس و ... است و دفتر مؤسسه نیز صرفا یک مکان استیجاری با کاربری اداری است .

در ادامه رسیدگی به پرونده ، کارآگاهان موفق به شناسایی مدیر مؤسسه منشور ادبیان به نام سعید . م ( 52 ساله ) به عنوان یکی از مجرمین سابقه داری شدند که پیش از این چندین بار به اتهام کلاهبرداری در پوشش فروش سؤالات کنکور و جعل مدارک دولتی دستگیر و روانه زندان شده است .

با شناسایی تصویر سعید . م به عنوان مدیر متواری مؤسسه منشور ادبیان ، اقدامات پلیسی جهت شناسایی مخفیگاه و دستگیری این شخص آغاز شد و سرانجام در تاریخ 13 بهمن وی در مخفیگاهش در محدوده خیابان کارگر شناسایی و دستگیر شد .

سرهنگ کارآگاه کامیار چهری ، رئیس پایگاه سوم پلیس آگاهی تهران بزرگ ، با اعلام این خبر گفت : متهم در اظهارات اولیه منکر هرگونه ارتکاب جرم و تأسیس مؤسسه منشور ادبیان به منظور کلاهبرداری شد اما پس از مواجه حضوری با تعدادی از مالباختگان و ارائه مستندات از سوی کارآگاهان پایگاه سوم پلیس آگاهی به ناچار لب به اعتراف گشود و به کلاهبرداری به شیوه و شگرد فوق اعتراف کرد ؛ در حال حاضر متهم با قرار صادره از سوی مقام محترم قضایی ، جهت شناسایی سایر جرایم ارتکابی و همچنین دیگر مالباختگان پرونده در اختیار پایگاه سوم پلیس آگاهی تهران بزرگ قرار دارد ؛ لذا از کلیه مالباختگانی که بدین شیوه و شگرد مورد کلاهبرداری قرار گرفتند دعوت می شود تا جهت شناسایی متهم و پیگیری شکایات خود به نشانی پایگاه سوم پلیس آگاهی تهران بزرگ در خیابان خرمشهر – میدان نیلوفر مراجعه کنند .برای ورود به کانال تلگرام ما کلیک کنید.

آیا این خبر مفید بود؟