به گزارش رکنا، روز گذشته اتوبوس زائران کشورمان از شهر بلد به سمت شهر سامراء در جنوب استان صلاح الدین در حرکت بود که در کمین هسته‌های خاموش گروهک تروریستی داعش گرفتار شد و هدف قرار گرفت.

عناصر تروریستی داعش در جریان این عملیات تروریستی، اتوبوس را به رگبار بستند که باعث شد ۷ تن از زئران کشورمان و یک شهروند عراقی زخمی شوند و در ادامه از منطقه متواری شدند.

یک منبع میدانی اعلام کرد: نیرو‌های تیپ ۴۳ بسیج مردمی پس از این عملیات تروریستی به سرعت وارد عمل شدند و جست و جوی منطقه به منطقه را برای شناسایی تروریست‌های داعش در دستور کار قرار دادند.

عملیات نیرو‌های بسیج مردمی برای شناسایی عاملان حمله تروریسی به زائران ایرانی

این منبع میدانی از ادامه عملیات نیرو‌های بسیج مردمی در حومه شهر بلد برای دستگیری عناصر مخفی داعش خبر داد و گفت: نیرو‌های عراقی در روستا‌ها و مزارع حومه شهر بلد حضور چشمگیری دارند.

از شمال استان صلاح الدین نیز خبر می‌رسد، نیرو‌های تیپ ۳۱ بسیج مردمی عملیاتی را در حومه جنوبی پالایشگاه بیجی برای پاکسازی منطقه از تله‌های انفجاری کار گذاشته شده و شناسایی عناصر مخفی داعش آغاز کردند.

عملیات نیرو‌های بسیج مردمی برای شناسایی عاملان حمله تروریسی به زائران ایرانی

رزمندگان تیپ ۳۱ بسیج مردمی پس از دریافت اطلاعات دقیق از نیرو‌های ویژه، عملیات دیگری را در منطقه «البوجواری» در حومه شهر بیحی (محور شمالی شهر تکریت) انجام دادند.هدف از انجام این عملیات، تأمین امنیت بیشتر این منطقه و شناسایی هسته‌های خاموش داعش است؛ خبر‌ها از رشته کوه‌های حمرین حاکیست، نیرو‌های اطلاعات موفق شدند چند مقر و پایگاه عناصر مخفی داعش را شناسایی کنند.

براساس اطلاعات به دست آمده، نیرو‌های عراقی اطلاعات را در اختیار نیرو‌های هوایی ارتش عراق قرار دادند و در ادامه جنگنده‌ها برفراز رشته کوه‌های حمرین به پرواز درآمدند و مقر‌ها و پایگاه تروریست‌های داعش را منهدم کردند.

عملیات نیرو‌های بسیج مردمی برای شناسایی عاملان حمله تروریسی به زائران ایرانی

از حومه شهر تکریت در مرکز استان صلاح الدین خبر می‌رسد، گروهی مشترک از نیرو‌های عراقی عملیات گسترده‌ای را در منطقه «الابیض» در بخش «العلم» آغاز کردند و در همان گام نخست موفق شدند یک مقر مخفی گروهک تروریستی داعش را در این محور منهدم کنند.

نیرو‌های عراقی با پشتیبانی جنگنده‌ها، عملیات دیگری را در محور شرقی شهر تکریت در حومه میدان نفتی «عجیل» انجام دادند و یکی از پایگاه‌های مخفی گروهک داعش را هدف قرار دادند و منهدم کردند.

عملیات نیرو‌های بسیج مردمی برای شناسایی عاملان حمله تروریسی به زائران ایرانی

براسات این گزارش، عملیات نیرو‌های عراقی در حومه مناطق بلد، سامراء، تکریت، الشرقاط، رشته کوه‌های حمرین، شمال و شرق دریاچه الثرثار و بیابان‌های شمال غرب استان صلاح الدین برای شناسایی هسته‌های خاموش داعش در جریان است.برای ورود به کانال تلگرام ما کلیک کنید.

مشرق

آیا این خبر مفید بود؟