به گزارش رکنا، سرهنگ کارآگاه قاسم دست خال به تشریح این خبر پرداخت و گفت: از اواخر مهر ماه امسال، میزان سرقت های منزل با شیوه تخریب پنجره و درهای بالکن، در محدوده های شمال تهران افزایش یافت و این مساله کارآگاهان پایگاه یکم پلیس آگاهی پایتخت را بر آن داشت تا تحقیقات خود را در این خصوص آغاز کنند.

وی اظهار داشت: این امر با تشکیل تیم های مجرب و متخصص از کارآگاهان این یگان آغاز شد و آنها پس از بررسی های اولیه دریافتند که 7 سارق حرفه ای که سابقه دار هستند با تشکیل باندی اقدام به سرقت از منازل شهروندان در این محدوده می کنند و پس از سرقت به شهرستان ورامین متواری شده و اموال مسروقه را پس از مدتی به فروش می رسانند.

این مقام انتظامی، عنوان داشت: پس از چند ماه تحقیقات و بررسی های تخصصی و میدانی، یکی از اعضاء این باند سرقت 7 نفره شناسایی و تحت تعقیب قرار گرفت که طی آن مشخص شد وی به همراه سایر اعضاء این باند سرقت در یکی از محله های شهرستان ورامین، مخفی شده و هر از گاهی با حضور در محدوده های شمال تهران به شگرد خاص خود اقدام به تخریب پنجره و در های بالکن منازل کرده و پس از سرقت اموال متواری می شوند.

رئیس پایگاه یکم پلیس آگاهی پایتخت، با اشاره به این که با مشخص شدن جزئیات پرونده، موضوع در اختیار دادیار شعبه اول دادسرای ناحیه یک تهران قرار گرفت، گفت: با هماهنگی های لازم و دریافت نیابت قضائی، تیم های عملیاتی متشکل از کارآگاهان پایگاه یکم آگاهی تهران، برای دستگیری متهمان به شهرستان ورامین اعزام شدند.

سرهنگ دست خال، تصریح کرد: در یک عملیات ضربتی و هماهنگ، هر 7 متهم پرونده به نام های، بهرام، حمید، مجتبی، پیمان، سامان، جبار و احمد، در اواخر دی ماه امسال و به هنگام تقسیم اموال مسروقه در مخفیگاهشان دستگیر و برای تحقیقات به پایگاه یکم پلیس آگاهی پایتخت منتقل شدند.

وی اظهار داشت: در بازرسی از مخفیگاه متهمان نیز تعدادی آلات و ادوات سرقت از جمله دیلم، پیچ گوشتی و همچنین اموال مسروقه از قبیل، طلا و جواهر، نقره جات، ساعت مچی، اسلحه و ... کشف شد.

رئیس پایگاه یکم پلیس پایتخت، ادامه داد: متهمان در بازجویی های انجام شده ابتدا منکر اتهامات وارده شدند اما پس از روبرو شدن با مدارک و مستندات پلیس و همچنین بازجویی های فنی و تخصصی، راه چاره ای جز اعتراف پیدا نکرده و در نهایت به 40 فقره سرقت از منازل شمال و غرب تهران به شیوه و شگرد مخصوص خود که همان تخریب پنجره و درهای بالکن منازل بود، اعتراف کردند.

به این ترتیب، هر 7 متهم پس از تکمیل پرونده در اختیار دادیار شعبه اول دادسرای ناحیه یک قرار گرفتند و پس از آن با صدور قرار چند میلیاردی برای تحقیقات بیشتر در اختیار کارآگاهان پایگاه یکم پلیس آگاهی تهران بزرگ قرار گرفتند.

سرهنگ کارآگاه، قاسم دست خال، در پایان اظهار داشت: تا کنون 35 فقره از محل های سرقت شناسایی و شکایت مال باختگان ضمیمه پرونده شده است و در حال حاضر تلاش پلیس برای شناسای مالخران اموال مسروقه ادامه دارد.اخبار 24 ساعت گذشته رکنا را از دست ندهید

آیا این خبر مفید بود؟