به گزارش گروه حوادث رکنا، سرهنگ کارآگاه قاسم دستخال رئیس پایگاه یکم پلیس آگاهی تهران گفت: روز 10 دی ماه سال جاری در پی کیف قاپی از زن جوانی پرونده ای در کلانتری 122 دربند تشکیل و موضوع برای رسیدگی تخصصی به این پایگاه یکم پلیس آگاهی تهران ارجاع داده شد.

این خانم در تحقیقات صورت گرفته اعلام داشت : در خیابان الفت در حال رفتن به سمت خانه بودم که دو جوان قوی هیکل با موتور سیکلت هوندا کیفم را که حاوی 2 هزار و 570 یورو و همچنین یک دستگاه گوشی آیفون و تعدادی مدارک هویتی بود سرقت و به سرعت از محل متواری شدند.

سرهنگ دستخال با اشاره به اینکه مالباخته در اظهارات خود اعلام داشت ارزها را حدود یک ساعت پیش از یکی از صرافی های خیابان ولیعصر خریداری کرده است، بیان داشت : با اطلاعات به دست آمده سریعا تیمی از کارآگاهان این پایگاه برای بررسی بیشتر موضوع به محل صرافی اعزام و در بررسی تصاویر دوربین های مداربسته موفق به شناسایی 2 نفر سارقی شدند که کیف مالباخته را به سرقت برده بودند .

در تصاویر دوربین های مداربسته مشخص شد که سارقان در زمان خرید ارز توسط این خانم در اطراف صرافی مشغول زاغ زنی بوده و بعد از خارج شدن این خانم از صرافی به دنبال وی رفته و در فرصتی مناسب کیف وی را سرقت کردند .

با توجه به اطلاعات به دست آمده و شناسایی چهره سارقان توسط مالباخته، دستگیری سارقان در دستور کار قرار داده شد و با اقدامات پلیسی کارآگاهان موفق شدند یکی از اعضای این باند به هویت محمد را روز 18 بهمن ماه سال جاری در حوالی خیابان ولیعصر در نزدیکی یکی از صرافی ها شناسایی ، دستگیر و برای انجام تحقیقات تکمیلی به پایگاه یکم پلیس آگاهی منتقل کنند که در بررسی سوابق متهم مشخص شد وی دارای سه فقره سابقه کیفری به اتهام سرقت و حمل و نگهداری مواد مخدر می باشد.

متهم که در ابتدا منکر اتهامات وارده بود پس از روبرو شدن با دلایل، مدارک و مستندات موجود اعتراف کرد که با همدستی دو نفر به نام های محمد و آرش پس از شناسایی سوژه ها در فرصت مناسب اقدام به سرقت از آنها به روش کیف قاپی میکردند.

سرهنگ قاسم دستخال ، رئیس پایگاه یکم پلیس آگاهی تهران با اعلام این خبر گفت : اعضای این گروه از سارقان تاکنون به سرقت های متعدد به این شیوه اعتراف کردند و تحقیقات از اعضای این گروه از سارقان جهت شناسایی دیگر جرایم و سرقت هایشان در دستور کار کارآگاهان اداره یکم پلیس آگاهی تهران بزرگ قرار گرفته است . لذا مالباختگانی که به این شیوه از آنها سرقت شده است می توانند برای شناسایی متهمان و پیگیری شکایات خود به پایگاه یکم پلیس آگاهی تهران بزرگ واقع در تجریش خیابان باهنر انتهای خیابان همایون فر مراجعه کنند.برای ورود به کانال تلگرام ما کلیک کنید.

 

آیا این خبر مفید بود؟