به گزارش گروه حوادث رکنا، دو عضو یک گروه شبه نظامی آمریکایی پنجشنبه اتهام خود را در رابطه با حمله به یک مسجد در مینه سوتا در سال ۲۰۱۷ با هدف وادار کردن مسلمانان به ترک آمریکا، پذیرفتند. مایکل مک‌وورتر ۲۹ ساله و جو موریس ۲۳ ساله در چارچوب توافق پذیرش اتهاماتی که به آن‌ها وارد شده بود، از جمله حمله تروریستی اوت ۲۰۱۷ به مرکز اسلام دارالفاروق در حومه مینیاپولیس، به جرم خود اعتراف کردند.
این حمله هیچ نوع صدمه جانی نداشت، اما به دفتر امام جماعت مسجد خسارت وارد کرد. آسیب‌های وارد شده به این مرکز با کمک جنبش همبستگی اقوام تعمیر شد.
به گفته پلیس، مک‌وورتر اعتراف کرد که گروه شبه نظامی که او به آن تعلق داشت، به نام «وایت ربیتس» (خرگوش‌های سفید)، این حمله را با استفاده از یک بمب دست ساز انجام داد و هدف از آن ترساندن مسلمانان آمریکایی و فهماندن این نکته به آن‌ها بود که جایی در آمریکا ندارند.
فردی که مغز متفکر حمله به این مسجد به شمار می‌رود مایکل هری ۴۷ ساله، پایه گذار این گروه شبه نظامی است که در حال حاضر در زندان به سر می‌برد. گروه «وایت ربیتس» همچنین متهم به خرابکاری در بخشی از راه آهن کانادا و پرتاب یک بمب دست ساز که منفجر نشد، به یک درمانگاه سقط جنین در ایلینوی است.
جیلانی حسین، نماینده محلی شورای روابط آمریکا و اسلام، از این اعتراف ابراز خرسندی کرد، اما در مورد تهدید‌هایی که برای جامعه مسلمان در آمریکا وجود دارد، ابراز نگرانی کرد. وی در گفتگو با خبرگزاری فرانسه تأکید کرد گروه‌های اینچنینی مسلمانان را هدف گرفته اند و تعدادی از وبلاگ‌های آن‌ها به طور گسترده از جامعه مسلمانان به عنوان تهدیدی که باید از بین برود، سخن می‌گویند.اخبار 24 ساعت گذشته رکنا را از دست ندهید

 

آیا این خبر مفید بود؟