به گزارش رکنا، دادگاه استان ایرکوتسک، «میخاییل پوپکوف» افسر سابق پلیس Police که به خاطر قتل Murder های زنجیره ای معروف شده است را به جرم Crime قتل 60 زن دیگر به حبس ابد دوم محکوم کرد.

پوپکوف در اداره پلیس منطقه آنگارسک در خاور روسیه کار می کرد و سال 95 برای نخستین بار به جرم قتل 22 زن به حبس ابد محکوم شد.

وی که به جانی دیوانه آنگارسک معروف شده است به تمامی قتل ها از جمله کشتن Killing یک افسر پلیس اعتراف کرده است.

قتل زنان روس توسط این جانی از سال 1994 تا 2010 میلادی صورت گرفت و افسر پلیس نیز در سال 1999 کشته شد.

این قاتل The Murderer به تازگی از دادگاه به دلیل لغو درجه افسری او شکایت کرده بود چرا که به همین دلیل مستمری بازنشستگی او قطع شده است.

بر اساس گزارش ها، قربانیان بین 17 تا 38 سال سن داشتند و اجساد آنان چند روز پس از ناپدید شدن در مناطق مختلف استان ایرکوتسک ازجمله درکنار قبرستان ها یا حاشیه جاده ها یا مناطق جنگلی با نشانه های تجاوز Rape به عنف پیدا می شد.

ماموران امنیتی در کنار اجساد زنان، آثار لاستیک های خودرو از نوع «نوا» (نوعی خودرو روسی) را یافتند و پس از تحقیقات گسترده و بازجویی از حدود 30 هزار نفر و تحقیقات ژنتیکی آثار باقیمانده بر اجساد قربانیان، موفق به شناسایی فرد قاتل شدند.

پوپکوف گفته است که فقط زنان سبک سر و هوسران را مجازات کرده است.

مجازات مرگ در روسیه پس از فروپاشی شوروی با پیروی از قوانین اروپا منع شد و حبس ابد در این کشور شدیدترین مجازات محسوب می شود.

اخبار 24 ساعت گذشته رکنا را از دست ندهید

آیا این خبر مفید بود؟