به گزارش گروه حوادث Accidents رکنا، سرهنگ کیوان ظهیری در تشریح این خبر بیان داشت: در تاریخ بیست و پنجم شهریور سال جاری فردی به افسر تحقیق کلانتری ۱۲۴ قلهک مراجعه نمود و بیان داشت ساعتی قبل با رستورانی در خیابان شریعتی تماس گرفتم و سه پرس چلو گوشت برای ناهار سفارش دادم. نیم ساعت بعد فرد جوان و خوش تیپ زنگ واحد را زد و گفت پیک موتوری ام و غذا را آورده ام. زمانی که به درب واحد مراجعه کرد کارت عابر بانکم را همراه رمز به او دادم . او با چند مرتبه کشیدن عابر بانک گفت سیستم قطع است و تقاضای وجه نقد کرد که به داخل خانه رفتم و وجه نقد آوردم نود هزار تومان به وی پرداخت کردم و کارت را برگرداند . در حال صرف غذا با خانواده ام بودم که ناگهان از طریق پیامک متوجه شدم مبلغ سه میلیون تومان از حساب همان عابر بانکم خالی شده که وقتی نگاهم به عابر بانک کنار سفره افتاد متوجه شدم متعلق به فرد دیگری است و پیک موتوری آن را جابجا کرده است. سریعا با رستوران تماس گرفتم که گفتند شما در جلوی پارکینگ وجه نقد را پرداخت کرده اید و سفارش را تحویل گرفته اید که متوجه شدم آن فردی که به او کارت را دادم پیک موتوری نبوده است و طعمه فرد سارق و کلاهبرداری Fraud شده ام .

01

وی افزود : با تشکیل پرونده و ارسال به مرجع قضایی امر شناسایی و دستگیری متهم در دستور کار تیم عملیات کلانتری قرار گرفت. پس از تحقیقات گسترده مشخص گردید متهم ابتدا در مردادماه امسال در رستورانی در شهرک قدس پس از مشاهده آگهی به عنوان پیک مشغول به کار شد و پس از چند روز در حالی که دستگاه پوز و باکس حمل غذا که پشت موتور نصب می شود را  تحویل نداده و به محل کار خود نیز مراجعت نداشته که صاحب رستوران نیز از وی شکایت کرده ولی حساب جاری متعلق به دستگاه را مسدود نکرده بود .

رییس پلیس Police پیشگیری پایتخت تصریح کرد: در مدتی که ماموران در حال شناسایی متهم بودند چندین شکایت مشابه نیز به کلانتری واصل گردید و همچنین پرونده های مشابهی نیز در کلانتری های ۱۲۵یوسف آباد و ۱۳۴ شهرک قدس مطرح گردیدکه با توجه به افزوده شدن تعداد شکات پیگیری های ویژه انجام گرفت که پس از فعالیت ها و اقدامات پلیسی نهایتا روز گذشته متهم در مخفیگاهش در منطقه فلاح دستگیر و در بازرسی از محل یک دستگاه موتور مسروقه دستگاه عابر بانک و باکس حمل غذا کشف شد.

این مقام ارشد پلیس پایتخت اشاره داشت : متهم ۲۹ ساله که سابق بر این نیز به اتهام خیانت Cheat در امانت و تحصیل مال نامشروع دستگیر شده بود صراحتا به جرم Crime ارتکابی خود در مناطق مختلف غربی و مرکزی تهران به همان شیوه اعتراف کرد و بیان داشت : پس از شروع به کار در رستوران تصمیم گرفتم با دستگاه پوز نقشه خود را اجرایی کنم. بنابراین موتوری در مرزداران سرقت Stealing کردم و گوشه رستوران های بزرگ می ایستادم و زمانی که پیک آن رستوران به سمت محل تماس مشتری می رفت من نیز آن را دنبال می کردم و پس از رسیدن در محل سریعا موتور خود را در گوشه ای پارک می کردم و به سمت پیک می رفتم و می گفتم غذا متعلق به من است و پولش را می دادم و زمانی که از محل می رفت با موتور خود و در حالی که غذا دستم بود به آدرس واحد مشتری مراجعه می کردم و هنگامی که عابر بانک را می گرفتم رمز را از وی می پرسیدم و سپس به ظاهر کارت را می کشیدم و می گفتم سیستم قطع است . مشتری زمانی که برای آوردن وجه نقد به خانه می رفت در یک لحظه کارت مشابهی را که همراه داشتم و از قبل به طرق مختلف تهیه کرده بودم جایگزین آن می کردم و به همراه سفارش به او می دادم و متوجه جایگزینی آن نمی شد . سپس سریع به اولین عابر بانک مراجعه و با بخاطرسپردن رمز حسابش را خالی می کردم.

سرهنگ ظهیری در خاتمه ضمن اشاره به اینکه تاکنون ۳۵ نفر به عنوان شاکی مراجعه و از متهم تحت نظری تحقیقات تکمیلی در جریان است از شهروندان خواست به هنگام خرید شخصا نسبت به کشیدن کارت اقدام کنند و رمز آن را در اختیار افراد غیر قرار ندهند و یا اگر در مواقعی خود این کار را انجام نداده اند حتما نسبت به اینکه در جلوی چشمانش کارت توسط فروشنده کشیده شود دقت داشته باشند.اخبار 24 ساعت گذشته رکنا را از دست ندهید

 

آیا این خبر مفید بود؟