به گزارش بی بی سی عربی، سلسله عملیات هایی از سوی مقام های عربستان علیه معارضان در داخل خاک سعودی و اروپا صورت گرفته است.

یک منبع سعودی به این شبکه تلویزیونی انگلیسی گفته است: قتل Murder جمال خاشقچی روزنامه نگار سعودی، نخستین موردی نبوده است که نزدیکان محمدبن سلمان ولیعهد سعودی اجرا کردند.

بی بی سی همچنین اطلاعات جدیدی از مرگ یک مخالف سعودی در بازداشت که یکسال پیش از قتل خاشقچی به قتل رسید، منتشر کرده است.

یک مقام نزدیک به دیوان پادشاهی عربستان به بی بی سی گفته است: یک سرلشکر ارتش عربستان نزدیک به ولیعهد سعودی سال 2017 در هتل «ریتز کارلتون» استانبول بازداشت و مورد ضرب و شتم قرار گرفته است. این درحالی است که برخی به بی بی سی گفتند که این سرلشکر سعودی براثر شکنجه Torture کشته شده است.

بی بی سی همچنین در گزارش خود آورده است: پلیس Police لندن یک مخالف سعودی را پس از اینکه احتمال می رفت جان او در خطر باشد، تحت حفاظت امنیتی قرار داده است.

جمال خاشقچی ستون نویس روزنامه واشنگتن پست دوم اکتبر (دهم مهر) پس از ورود به کنسولگری عربستان در استانبول جهت دریافت مدارک موردنیاز برای ثبت ازدواج خود، ناپدید شد.

عربستان پس از دو هفته انکار و تکذیب، سرانجام اذعان کرد که این روزنامه نگار در جریان درگیری در داخل کنسولگری به قتل رسیده است.

ریاض همچنین یادآور شد که 18 نفر به دلیل دست داشتن در ماجرای قتل خاشقچی بازداشت شدند و در عربستان محاکمه می شوند.

اما دادستان کل عربستان به نوبه خود اعتراف کرد قتل خاشقچی تعمدی بوده است و حال آنکه ریاض بر دخالت نداشتن خاندان سلطنتی سعودی در این قتل اصرار ورزید.

آن سوتر در ترکیه، تحقیقات مجزایی در مورد این پرونده درحال انجام است. آنکارا می گوید یک جوخه مرگ که از سوی عربستان اعزام شد، خاشقچی را ترور Assassination کرده است.خواندنی های رکنا را در اینستاگرام دنبال کنید

آیا این خبر مفید بود؟