اسماعیل مشایخ بیان داشت: در ۴۸ ساعت گذشته در بحث ارتقاء امنیت اجتماعی و پیشگیری از جرائم در شهرستان بندرعباس با اقدامات پیشگیریانه و خدمات شبانه‌روزی که در بحث احساس امنیت در شهر بندرعباس در طرح‌های ارتقاء امنیت به مرحله اجرا گذاشته شد بیش از ۵ هزار تماس با مرکز ۱۱۰ توسط شهروندان گرفته شده است.

وی با اشاره به کاهش ۷۵ درصدی جرائم خشن و کاهش ۹ درصدی سرقت‌های مهم و اثرگذار که خود یک احساس ناامنی را در بین شهرواندان داشته است، افزود: افزایش ۴۶ درصدیدستگیری سارقین و مضنونین، افزایش ۸۰ درصدی متهمین تحت تعقیب را داشته‌ایم، متهمینی که جرمشان احراز شده و برای کیفر متواری بودند دستگیر شده و تحویل محاکم قضایی شدند.

فرمانده انتظامی شهرستان بندرعباس با بیان اینکه بیش از ۵۰۰ نفر معتاد Addicted متجاهر در سطح شهرستان بندرعباس دستگیر شده‌اند، تصریح کرد: همچنین ۴۶ نفر خرده‌فروش و توزیع‌کننده مواد مخدر Drugs دستگیر شده و تحویل مقامات قضایی داده شده‌اند.

سرهنگ مشایخ از کشف بیش از ۷۰ هزار لیتر انواع سوخت قاچاق Contraband از جمله گازوئیل خبر داد و عنوان کرد: ۵۷ پرونده کشف کالای قاچاق به ارزش بیش از ۲۵ میلیارد ریال تشکیل شده و در این راستا ۲۵ نفر قاچاقچی Smuggler دستگیر شده‌اند.

وی خاطرنشان کرد: در اجرای طرح ارتقاء امنیت اجتماعی افزایش ضریب امنیت عمومی در ۴۸ ساعت گذشته تعداد ۳۲ نفر از متهمین شامل ۱۱ نفر سارق و مال‌خر، ۲۱ نفر از فروشندگان و توزیع‌کنندگان مشروبات الکلی دست‌ساز دستگیر شدند.

فرمانده انتظامی شهرستان بندرعباس با بیان اینکه بیش از سه هزار و ۲۰۰ لیتر مشروبات دست‌ساز و بیش از هزار و ۱۰۰ بطری قوطی مشروبات الکلی خارجی و مقادیر زیادی آلات و ادوات تهیه و توزیع مشروبات دست‌ساز کشف شده است، اضافه کرد: بیش از ۱۲ هزار و ۵۰۰ لیتر مشروبات دست‌ساز و بیش از ۲۲ هزار لیتر بطری مشروبات خارجی در سطح شهرستان بندرعباس کشف شده است.

مشایخ با اشاره به دستگیری بیش از ۹۴ نفر از تولیدکنندگان و توزیع‌کنندگان مشروبات الکلی بیان کرد: با اقدامات خوبی که انجام شد و همکاری خوبی که شهروندان داشتند ۴ باند سارق و جعل اسناد موتور سیکلت دستگیر شدند که ۴ نفر از آنان دارای میانگین سنی ۱۸ تا ۲۲ سال بودند و سوابق متعددی داشتند و پس از سرقت Stealing موتور سیکلت اقدام به جعل مدارک و فروش آن به غیربومی‌ها می‌کردند.

وی از دستگیری دو نفر سارق موبایل و یک نفر مال‌خر خبر داد و افزود: بیش از سه نفر که ۷ فقره سابقه سرقت داشتند دستگیر و تاکنون بیش از ۳۰۰ دستگاه گوشی موبایل سرقتی و اموال مسروقه از این افراد کشف شده است.

فرمانده انتظامی بندرعباس اظهارداشت: همچنین فردی حوالی ساعت ۳ بامداد در حال سرقت داخل خودرو بود که به محض اطلاع از حضور همکاران بنده اقدام به فرار Escape می کند و حتی به صورت تهاجمی قصد زیر گرفتن مأمورین را داشته است، مأمورین انتظامی با توجه به رعایت قانون Law استفاده از حمل سلاح لاستیک خودرو را می‌زنند و سارق با همام وضعیت پنچری مسافت زیادی را طی می‌کند تا همکاران بنده موفق می‌شوند خودرو را همراه با سارقش که از سارقین حرفه‎‌ای و سابقه‌دار داخل خودرو بود، دستگیر کنند.خواندنی های رکنا را در اینستاگرام دنبال کنید

 

آیا این خبر مفید بود؟