فرمانده انتظامی خرمشهر:

کدخبر: 405504 1001

حوادث رکنا: فرمانده انتظامی خرمشهر از شناسایی و دستگیری عوامل اصلی اغتشاش های اخیر این شهرستان خبر داد.

همت علی ترکارانی فرمانده انتظامی خرمشهر گفت : از ابتدای سال جاری تاکنون ۳۰۰ نفر در جرم Crime های مختلف دستگیر شدند که بیشتر جرم ها سرقت Stealing بوده است.

وی با تاکید بر اینکه علاوه بر نیروی انتظامی، دستگاه های بسیار دیگری متولی کاهش میزان سرقت هستند، افزود: در بحث پیشگیری از سرقت نیروی انتطامی تنها عضو کمیسیونی با این عنوان است و همه وظایف بر عهده نیروی انتظامی نیست.

فرمانده انتظامی خرمشهر از سرقت کابل های مخابرات و برق به عنوان دو نمونه از جرائمی یاد کرد که کنترل آنها نیاز به ورود سایر دستگاه ها دارد.

ترکارانی توضیح داد: سرقت کابل های مخابرات با توجه به اینکه ارزش مالی ندارند اهدافی خرابکارانه را دنبال می کند و بخشی از وظایف مراقبت از این نوع کابل ها بر عهده مخابرات است.

وی افزود: در خصوص کابل های برق هم نیروی انتظامی باندهای زیادی را دستگیر کرده است اما از جمله مهمترین دلایل ادامه این سرقت ها مجهز نبودن شبکه توزیع برق شهرستان خرمشهر به سیم های خود نگهدار است.

ترکارانی با بیان اینکه تعبیه سیم های خودنگهدار تاثیر بسیاری در کاهش سرقت کابل های برق دارد، ادامه داد: در شهرستان همجوار آبادان حدود ۷۰ تا ۸۰ درصد کابل های برق خودنگهدار و غیر قابل سرقت است که این میزان در خرمشهر تنها ۱۰ درصد بوده که می طلبد اداره برق نسبت به تجهیز سیستم توزیع برق خرمشهر به این نوع سیم ها اقدام کند.

وی به موارد کشف مواد مخدر Drugs نیز اشاره کرد و گفت: در بحث مواد مخدر کشور ایران یکی از فعال ترین کشورهاست و شهدای زیادی در این راه تقدیم کرده اما کشف و مبارزه با مواد مخدر از عهده نیروی انتظامی به تنهایی خارج است و نیاز است که تمام ادارات و دستگاه ها پای کار باشند.

فرمانده انتظامی خرمشهر نبود زیرساخت ها را یکی از موانع جمع آوری معتادان کارتن خواب در خرمشهر دانست و بیان کرد: کمیته مقابله که مسئولیت آن با نیروی انتظامی است مشکلی برای انجام وظایف خود ندارد اما در خرمشهر زیرساخت های کافی همچون مراکز بازپروری و کمپ های ترک اعتیاد کافی برای تحویل معتادها پس از دستگیری وجود ندارد .

وی در ادامه به ناآرامی های اخیر خرمشهر اشاره کرد و گفت: اغتشاشات برنامه طراحی شده دشمنان و در راس آن آمریکا بود و برنامه ای از آن سوی مرزها برای هدف قرار دادن نظام جمهوری اسلامی طراحی شده بود که در ادامه برای اجرای نقشه های خود قادر به همراه کردن مردم نشدند.

ترکارانی از دستگیری عوامل اصلی اغتشاش های خرمشهر خبر داد و اظهار کرد: عوامل اصلی اغتشاش ها شناسایی و تحویل مراجع قضایی شد و پرونده آنها توسط دستگاه قضا در حال پیگیری است.

فرمانده انتظامی خرمشهر همچنین از کاهش ۴۰ تا ۵۰ درصدی تیراندازی در خرمشهر در سال جاری نسبت به سال گذشته خبر داد و گفت: بحث تیراندازی ها در خرمشهر در سال ۹۷ کاهش چشم گیری داشته و نسبت به سال گذشته حدود ۴۰ تا ۵۰ درصد کاهش یافته است و عوامل نیز ظرف ۲۴ ساعت شناسایی می شوند.

وی با یادآور شدن اینکه تیراندازی هنوز یکی از رسم های رایج مردم منطقه در مراسم های مختلف است، مقابله با این آیین اشتباه را نیازمند انجام کار فرهنگی و ورود بزرگان و چهره های تاثیر گذار منطقه ای دانست.

اخبار اختصاصی سایت رکنا را از دست ندهید:

راه‌حل‌های فنی برای مذاکره ایران و آمریکا

٣٣ ثانیه آخر پرواز تهران-یاسوج خلبان سکته کرده بود ! + عکس

لحظه شماری معصومه برای صیغه شدن در چالوس !

شیلا 20 دختر را وادار به تن فروشی می کرد + عکس و جزییات

ناگفته های عجیب یک اعدامی پیش از اجرای حکم در کلانتری

این 3 ایرانی را می شناسید؟!/ آنها مسافران هواپیمای مرگ امریکا بودند+فیلم و عکس

سرنوشت تلخ ملیحه، زهرا و آزاده مو بر تن سیخ می کند + جزییات

ناگفته‌ های ناصر عباسی فوتبالیست استقلال تهران از 14 سال زندگی سیاه ! + عکس

خط خطی شدن صورت خانم سانتافه سوار تهرانی با قمه + جزییات

نقش عجیب دلار ارزان دولتی در مرگ 3 دانش آموز یزدی در گرجستان ! + عکس

نجات پسر جوان اعدامی به خاطر داشتن شناسنامه متولد تهران !

لو رفتن عروس خائن در شب جشن عروسی!

تجاوز راننده تاکسی به دختر جوان در شب پارتی! + عکس

رقصیدن جمیله برای مرد شیطان صفت قبل از تجاوز ! + عکس

آیا این خبر مفید بود؟
: امتیاز : 1 تعداد رای : 1


اخبار مرتبط

خبرهای تصادفی

ارسال نظر

هم اکنون دیگران می خوانند

دیگر رسانه ها