کدخبر: 388178 ارسال پرینت 1450

حوادث رکنا: شکارچی خودروهای تویوتا هایلوکس در کرج در حالی صحنه سرقت خود را بازسازی کرد که معتقد بود تمام بدبختی هایش بخاطر مصرف شیشه است.

حجم ویدیو: 30.13M | مدت زمان ویدیو: 00:04:10

به گزارش گروه حوادث رکنا، صبح دیروز هنگامی که این مکانیک ماهر و زبردست در محمدشهر کرج نحوه سرقت‌هایش را برای مأموران پلیس Police بازسازی می‌کرد، گفت: اگر دوربین‌های مداربسته نبودند هیچ وقت به دام نمی‌افتادم. او هنگامی که همراه مأموران سوار بر خودروی پلیس به محل بازسازی صحنه‌های سرقت Stealing انتقال می‌یافت با شنیدن صدای خفیفی که از خودرو شنیده می‌شد عیب مکانیکی این خودرو را تشخیص داد و مأموران متوجه شدند با چه مکانیک ماهر و زبردستی روبه‌رو هستند. سرهنگ صفایی رئیس پلیس آگاهی استان البرز در تشریح جرایم این سارق گفت: رسیدگی به پرونده این متهمان از مرداد سال گذشته به‌دنبال افزایش سرقت خودروهای گرانقیمت در کرج شروع شد و خیلی زود تیم ویژه‌ای ازکارآگاهان دایره مبارزه با سرقت برای شناسایی عاملان این نوع سرقت‌ها تشکیل شد.
در جریان سرقت‌های پیاپی خودروهای گرانقیمت درحالی که هیچ سرنخی از سارق یا سارقان خودروهای به سرقت رفته در دست پلیس نبود اردیبهشت امسال به‌دنبال یک تماس تلفنی درباره سرقت یک دستگاه خودروی تویوتا در محمد شهر کرج کارآگاهان در صحنه سرقت حضور یافتند و در جریان تحقیقات دریافتند پسر نوجوانی که فرزند مالک خودرو بود درحالی که پشت فرمان نشسته تا صبحانه پدرش را به محل کارش ببرد از سوی راننده ناشناس یک خودرو با تهدید متوقف شده و خودروی تویوتا را با کمک همدستانش به سرقت برده‌اند. این سرقت درحالی انجام می‌شد که دزدان خبر نداشتند دوربین‌های مدار بسته یکی از واحدهای مسکونی صحنه سرقت را ضبط می‌کند. چند روز بعد پلیس با استفاده از تصاویر دوربین مدار بسته توانست متهم اصلی به نام فریبرز را شناسایی کند و کارآگاهان با استفاده از بانک اطلاعات پلیس پی بردند فریبرز و یکی از همدستانش تحت تعقیب پلیس آمل وچالوس هستند.سرهنگ صفایی درتشریح ماجرا گفت: این دو متهم که یک خودرو را در آمل دزدیده بودند در نزدیکی جاده چالوس ناگهان متوجه ایستگاه ایست بازرسی پلیس شدند و خیال کردند مأموران متوجه سرقت آنها شده‌اند. این در حالی بود که پلیس به خاطر دستگیری دزدان یک طلافروشی جاده را زیر نظر داشت اما فریبرز و همدستش به تصور اینکه مأموران در تعقیب آنها هستند اقدام به فرار Escape کردند مأموران نیز برای متوقف کردن آنها اقدام به تیراندازی کردند اما متهمان موفق به فرار شدند.مأموران با رد زنی وعملیات اطلاعاتی خیلی زود مخفیگاه این دو سارق را شناسایی کردند و هر دو متهم درحالی که باهم پای بساط مصرف مواد مخدر Drugs نشسته بودند دستگیر شدند.با دستگیری فریبرز وهمدستش احمد،مشخص شد که آنها خودروهای مسروقه را به زاهدان منتقل می‌کردند بدین ترتیب همدست فراری سوم هم به دام افتاد. فریبرز متهم ردیف اول برای ادامه بازجویی هم‌اکنون دراختیار کارآگاهان اداره أگاهی قرار دارد. متهم ردیف دوم به زندان Prison منتقل شده و متهم ردیف سوم هم که به‌عنوان راننده با این باند همکاری می کرد با قرار وثیقه آزاد شد.فریبرز در بازجویی‌های مقدماتی به 10 فقره سرقت خودرو مدل بالا با همدستی دیگر اعضای باند اعتراف کرده و رسیدگی به این پرونده تا دستگیری سایر همدستان آنها در دایره مبارزه با سرقت استان البرز کما کان ادامه خواهد یافت.


گفت‌و‌گو با سارق خودرو:
چند سال‌داری وچرا دستگیر شده ای؟

38سال سن دارم و به اتهام سرقت خودروها دستگیر شده ام.
سابقه کیفری داری؟

بله قبلاً هم به اتهام سرقت دستگیر شده بودم که به خاطرشش فقره سرقت خودرو در استان کرمانشاه به هفت سال زندان محکوم شدم.
چرا با حرفه‌ای که داشتی سعی نکردی کار شرافتمندانه‌ای داشته باشی ودست به دزدی theft زدی؟

من نزدیک به 20سال است که مکانیک هستم و نمی دانم چی شد که دزد The Thief شدم اما هرچی بود به خاطر مصرف شیشه و معاشرت با دوستان بد بود.
چرا بعد از هفت سال زندان دوباره سراغ سرقت رفتی؟

یک سالی بود که محکومیتم تمام شده بود از شهرستان به کرج آمدم و وقتی سربساط مصرف شیشه با دوستم احمد آشنا شدم او وسوسه‌ام کرد که به دزدی ماشین برویم.
ازدواج کرده‌ای؟

بله این ازدواج دوم من است همسر اولم از من طلاق گرفت....
خودرو‌ها را بیشتر در چه ساعاتی می‌دزدیدی؟

اوایل صبح حدود ساعت 8
بعد از سرقت خودرو‌ها چطوری آنهارا می‌فروختید؟

با تغییر پلاک خودرو از طریق یک نفر خودرو ها را به‌زاهدان می‌فرستادیم.

اخبار اختصاصی سایت رکنا را از دست ندهید:

حمله حیوان عجیب و جگرخوار به گله گوسفندان در کرمان

دوستم بی غیرتی کرد! وقتی خانه نبود مرا به خانه اش می فرستاد و من شب ها با زنش هخوابی داشتم + عکس

محاکمه ناظم منحرف دبیرستان معین به جرم تشویق به فساد و کودک آزاری

قتل داماد تهرانی به دست تازه عروس + عکس

دختر ایرانی چطور زیبا شد؟! / این دختر تصادف کرده بود! + تصویر

نوزاد مُرده داخل قبر زنده شد! + تصویر

ترانه 17 ساله در خانه خلوت شاهین تسلیم خواسته هایش شد! / او دروغ می گفت و زن و بچه داشت

داروی 5 میلیارد تومانی برای دختر بچه ایرانی! + فیلم تلخ

وقتی الناز سرزده داخل اتاق شد شوهرش و زن بی حیا لخت روی تخت بودنند!

نقشه جوان برای منشی تنهای یک پزشک تهرانی

زن بی حیا با اینستاگرام مرد پولدار شهرستانی را به خانه اش در تهران کشاند! + عکس

تجاوز به پسر 16 ساله به بهانه جابه جایی فرش توسط 2 پسر همسایه + عکس

بازجویی از مرضیه 40 ساله به خاطر مرگ مشکوک جوان 28 ساله عریان

اشکان ابراهیمی با اسلحه های پیشرفته در انگلیس دستگیر شد  + عکس

شکایت پدر یکی از کودکان از سعید طوسی در ترکیه/ این کودک همراه سعید طوسی به ترکیه رفته بود

آیا این خبر مفید بود؟


اخبار مرتبط

خبرهای تصادفی

ارسال نظر

هم اکنون دیگران می خوانند

دیگر رسانه ها