کدخبر: 386994 ارسال پرینت 4575

حوادث رکنا: در ماه مبارک رمضان ، سنت زیبای صلح و سازش ، برادر محکوم به قصاص را بعد از ۱۸ سال بازداشت، از چوبه دار نجات داد.

رسیدگی به این پرونده از سال 1379 با یک جنایت Crime برادرکشی در آبادان کلید زده شد که در آن معلم فیزیک یکی از دبیرستان های شادگان وقتی به خانه بازگشت با صحنه مصرف مواد مخدر Drugs برادرش در خانه روبرو شد.

همین صحنه کافی بود تا بین 2 برادر درگیری صورت گیرد که در یک لحظه برادر 33 ساله با ضربه یک میله به سر برادرش تراژدی یک صحنه جنایی را رقم زد.

معلم فیزیک وقتی متوجه مرگ برادرش شد فورا خودش را به کلانتری ۱۸ آبادان معرفی کرد و خیلی زود تیم های پلیسی آّبادان در محل جنایت در منطقه ذوالفقاری حاضر شدند.

قاتل به ماموران گفت: وقتی با صحنه مصرف مواد مخدر برادرم روبرو شدم در یک لحظه عصبانی شدم و کنترلم را از دست دادم، اصلا نمی خواستم برادرم را به قتل Murder برسانم.

پس از تحقیقات ابتدایی کارآگاهان صحنه قتل برادرکشی را به کمک قاتل The Murderer پرونده بازسازی کردند و پس از تکمیل تحقیقات پلیسی متهم در برابر خانواده اش که اولیای دم برادرش بودند قرار گرفت.

سال 1380 بود که مادر خانواده به عنوان تنها ولی دم مقتول خواستار قصاص پسرش شد و پرونده در حال گذراندن سیر قانونی اجرای حکم قصاص قرار داشت که در سال 1394 مادر خانواده به کام مرگ فرو رفت و پرونده به خاطر فوت ولی دم مقتول مسیر جدیدی پیدا کرد.

پس از مرگ مادر خانواده، اولیای دم مقتول که تنها برادر و سه خواهر طرفین بودند در مقابل تصمیم گیری نهایی برای اجرای حکم قصاص یا بخشش قرار گرفتند.

در این مرحله واحد اجرای احکام کیفری دادگستری آبادان و دادرس دادگاههای حقوقی و کیفری دو شهرستان آبادان قاضی Judge محسن پور عسگر تلاش خویش را برای بخشیده شدن این زندانی Prisoner اعدامی آغاز کردند.

در بررسی ها مشخص شد که اعضای خانواده قربانی جنایت پس از قتل برای زندگی به شهرهای دیگری سفر کرده اند که در گام بعدی ابتدا دادگستری با انجام استعلام از ادارات مختلف ، آدرس محل سکونت سه خواهر و یک برادر مقتول را پیدا کرد و اولیا دم به دادگستری آبادان دعوت شدند.

در جلسه صلح و سازش بین خانواده قربانی جنایت، آنها پس از 18 سال رضایت خود را در جلسه دادگاه برای بخشیدن برادرشان اعلام نمودند .

قاضی پورعسگر در راستای این خبر به رکنا گفت: در این پرونده یک اتفاق شیرین دیگری صورت گرفت که آن هم دیدار خواهر ناتنی با اعضای خانواده اش بود.

وی افزود: مادر خانواده در گذشته یک ازدواج ناموفق داشته که در آن صاحب یک دختر شده بود و در ازدواج دومش صاحب فرزندهای دیگری می شود تا اینکه برای اخذ رضایت خواهر ناتنی به عنوان احدی از اولیای دم ، نامبرده از شیراز به دادگستری آبادان عزیمت نمود که برای اولین بار اعضای خانواده همدیگر را در دادگاه دیدند.

بنا به این گزارش، قاتل پس از 18 سال زندگی در زندان Prison با توجه به بخشش خانواده اش به دستور قاضی دادگاه از زندان آزاد شد.

علی رنجکش

اخبار اختصاصی سایت رکنا را از دست ندهید:

مدیر کارخانه گفت عاشقم شده و مرا صیغه کرد / خشکم زد وقتی گفت صیغه ات تمام شد برو!

کلاهبرداری 4000 میلیاردی از یک بانک در تهران

داماد بدجنس نوعروسش را فروخت!

بازیگران سینمای ایران مرد اعدامی را از پای چوبه دار نجات دادند +عکس

فرزاد با نیت شرورانه بارها نوشین 17 ساله را به خانه ای برد

راز بی حیایی نغمه و ستاره در خانه همسایه چه بود؟!

کشف جسد بازیگر مشهور در خانه ویلایی اش + عکس

2 زن مچ مرد بی حیا را در سرویس بهداشتی زنان گرفتند / او با گوشی اش فیلم می گرفت + فیلم

قتل عام به خاطر قهر کردن همسر +عکس

نکبت یک مرد دامان زن و فرزندش را آلوده کرد+عکس

راز جسد سوخته پسر 7 ساله در نزدیک فرودگاه آبادان چیست؟

وقتی زن صیغه ایم را روی نیمکت پارک ملت همراه 2 جوان غریبه دیدم، با چاقو به جانش افتادم

 

آیا این خبر مفید بود؟


اخبار مرتبط

خبرهای تصادفی

ارسال نظر

هم اکنون دیگران می خوانند

دیگر رسانه ها