رئیس پلیس فتا تهران بزرگ هشدار داد

کدخبر: 381104 ارسال پرینت 246

حوادث رکنا: رئیس پلیس فتا تهران بزرگ با بیان اینکه در سال‌های گذشته شاهد سوء‌استفاده مجرمان سایبری از احساسات پاک روزه‌داران در ماه مبارک رمضان بودیم، گفت: ترفند جمع‌آوری کمک برای خانواده‌های نیازمند یکی از شگرد‌هایی است که مجرمان سایبری با تبلیغات فراوان در شبکه‌های اجتماعی از آن بهره برده و با این شگرد از احساسات پاک شهروندان سوء‌استفاده می‌کنند.

سرهنگ تورج کاظمی افزود :در ماه مبارک رمضان برخی از افراد شیاد و سودجو با طراحی سایت، کانال و گروه‌ها در شبکه‌های اجتماعی درصدد تشویق و ترغیب کاربران به همکاری در امورات خیریه و کمک به خانواده‌های کم بضاعت در قالب طرح ایتام و خیرین اقدام به جمع آوری نذورات و وجوهات شهروندان در فضای مجازی می‌کنند.

وی افزود: این افراد با سوء‌استفاده از نام موسسه‌های خیریه و کمک به خانواده‌های نیازمند از طریق فضای مجازی، ایجاد صفحاتی در شبکه‌های اجتماعی و درج تبلیغات در سایت‌ها با معرفی خود به عنوان عضوی از موسسه خیریه اقدام به فریب شهروندان کرده و درخواست کمک مردمی می‌کنند.

سرهنگ کاظمی گفت: شهروندان به هیچ عنوان فریب این دست تبلیغات را در فضای مجازی و شبکه‌های اجتماعی نخورده و برای کمک به نیازمندان حتما از طریق موسسات شناخته شده و معتبر پس از حصول اطمینان اقدام به واریز وجه نمایید تا کمک‌های آن‌ها واقعا به دست افراد نیازمند برسد.

رئیس پلیس Police فتا تهران بزرگ با بیان اینکه فیشینگ نیز از شگرد‌های این مجرمان در سال‌های گذشته بوده، افزود: در این ترفند مجرمان سایبری فرد را به درگاه جعلی بانک هدایت کرده و با سرقت Stealing اطلاعات بانکی، حساب بانکی فرد را خالی می‌کنند.

وی تاکید کرد: حتما برای واریز وجه نقد به حساب این موسسات دقت نمائید که درگاه اصلی بانکی باشد و درگاه فیشینگ نباشد.

وی گفت : آدرس سایت‌ها و درگاه‌های اصلی با آدرس اینترنتی https آغاز می‌شوند و در صورتی که درگاهی فاقد S. باشد نباید به آن اعتماد کرد. ضمن آن‌که یکی دیگر از راه‌های تشخیص صفحات جعلی، تازه کردن صفحه است و در صورتی که شماره‌ها در صفحه کلید مجازی تغییر کرد آن صفحه جعلی نیست.

سرهنگ کاظمی در پایان گفت: همچنین شهروندان می‌توانند در صورت مواجهه با موارد مشکوک از طریق سایت پلیس فتا به نشانی www.cyberpolice.ir قسمت ثبت گزارشات مردمی اعلام کنند .

اخبار اختصاصی سایت رکنا را از دست ندهید:

3 قاتل شیطان پرست صادق برمکی در مهاباد محاکمه شدند + فیلم و عکس

اعدام 6 سگ وحشی که زن جوان همسایه را کشتند+ عکس 14+

امتحان عجیب داماد از عروس در خانه مجردی قبل از ازدواج + عکس

اقدام وقیحانه یک مرد با زن جوان برای پنهان ماندن کثافت کاری هایش

تجاوز به زن باردار در بیمارستان / متجاوز لباس دکتر به تن کرده بود + عکس

یانگوم در یک فیلم ایرانی بازی می کند! + عکس

همسر شهاب حسینی به زیبایی تولد را تبریک گفت + عکس

ازدواج پسر 13 ساله با عروس 30 ساله! + فیلم مراسم عجیب

طاهره دختر 11 ساله‌اش را با چاقوتیکه و پاره کرد! + عکس

امیر به خاطر ازدوج با دختر 17 ساله اقدام وحشتناکی کرد! + گفتگو

خرید اسلحه از اینستاگرام / گفتگو با دزدان همه فن حریف تهران +فیلم و عکس

حکم اعدام اسیدپاش کرمانی که به صورت رعنا و دخترش سمیه قطعی شد + عکس

آیا این خبر مفید بود؟


اخبار مرتبط

خبرهای تصادفی

ارسال نظر

هم اکنون دیگران می خوانند

دیگر رسانه ها