سرهنگ دوم مصطفایی فرمانده انتظامی شهرستان خدابنده از شناسایی و دستگیری متصدی کافی‌نت خبر داد که با سوء‌استفاده از اعتماد مشتری خود اقدام به برداشت غیرمجاز اینترنتی از حساب بانکی وی نموده بود.

وی افزود: در پی دریافت شکوائیه‌ای مبنی بر برداشت اینترنتی به مبلغ معلوم از حساب احدی از شهروندان، موضوع ضمن تشکیل پرونده، تا کشف و شناسایی و دستگیری عامل یا عاملین مربوط به بزه انجام شده در دستور کار کارشناسان پلیس فتا شهرستان خدابنده قرار گرفت.

سرهنگ مصطفایی ادامه داد: با اقدامات فنی و شگرد‌های خاص پلیسی متهم به هویت معلوم در استان زنجان شناسایی، با اخذ دستور قضایی کارآگاهان پلیس Police فتا این فرماندهی به موقعیت متهم اعزام و پس از دستگیری وی به همراه ادله‌های دیجیتالی به پلیس فتا شهرستان خدابنده دلالت گردید.

این مسئول انتظامی گفت: دربازجویی‌های اولیه متهم منکر هر گونه بزه ارتکابی می‌شد ولی پس از مواجهه با مستندات و مدارک جمع‌آوری شده از سوی کارشناسان به بزه ارتکابی معترف شد و بیان داشت شاکی پرونده جهت انجام خدمات اینترنتی به کافی‌نت مراجعه نموده بود. که پس از انجام خرید اینترنتی برای شاکی اطلاعات بانکی حساب قربانی را ذخیره نموده‌ و اقدام به برداشت غیر مجاز از حساب شاکی پرونده در قالب خرید اینترنتی و کارت شارژ در چند مرحله مینماید.

فرماندهی انتظامی شهرستان خدابنده با اشاره به اینکه اکثر برداشت‌های غیر مجاز و جرایم اقتصادی در نتیجه اعتماد نابجا به طرف مقابل می‌باشد، به شهروندان توصیه کرد: به هیچ وجه اطلاعات کارت بانکی خود را در اختیار دیگران قرار نداده و امورات بانکی را خود شخصا انجام دهند.

سرهنگ‌دوم مصطفائی‌تاکید کرد: کاربران و همشهریان به این نکته توجه کنند که انتخاب رمز عبور قوی، تغییر دادن دوره‌ای رمزهای اول و دوم کارت‌های بانکی یک ضرورت است که می‌تواند جلوی سوء استفاده و برداشت غیر مجاز را بگیرد.برای ورود به کانال تلگرام ما کلیک کنید.

اخبار اختصاصی سایت رکنا را از دست ندهید:

سواری دادن به یک داعشی در مشهد!

کلاهبرداری میلیاردی شوهر جوان از بیوه ثروتمند تهرانی + عکس

پدر پزشک تبریزی: عروسم به ما قرص لاغری داد وخودش هم خورد! / پسرم بیگناه است!

دختر حاکم دوبی کجاست؟ / ناگفته های تینا دوست صمیمی لطیفه +عکس

فروش آخرین اقامتگاه رضاشاه! + عکس

خواستگار قمی گوش برادر دختر مورد علاقه اش را برید!

نقشه کثیف یک آرایشگر برای ایدزی کردن مشتریان و دوستانش + عکس

8 ماه زندان برای مرد جوان که بدون اجازه زن دوم گرفت! + عکس

حرکت عجیب مرد آتش‌نشان برای جلوگیری از خودکشی یک زن از طبقه ششم + فیلم و عکس

وصیت‌نامه عجیب یک قاتل زن + عکس

ثانیه های حیاتی برای نجات «محمدپرهام» 8 ماهه + عکس

رویا مادرش را پس از 22 سال پیدا کرد / مرا بی رحمانه رها کردند و اصلا دنبالم نبودند! + عکس

آیا این خبر مفید بود؟