خبر ویژه :

بازخوانی یک پرونده جنایی

پرونده کدخبر: 324112 ارسال پرینت 1533

رکنا:با اعلام رضایت از طرف بستگان مقتول، محکوم به اعدام، با یک درجه تخفیف به حبس ابد محکوم شد، محکوم که خان‌آقا نام دارد یک بار در شعبه دوم دادگاه عالی جنایی محاکمه شده بود و قضات آن دادگاه او را به اعدام محکوم کردند.

اخبار حوادث Accidents همیشه و در تمامی برهه‌های تاریخ مخاطبان «پَروپاقرصی» داشته و از دهه‌های گذشته تا به امروز همچنان در زُمره پربازدیدترین اخبار قرار داشته است، از سالیان دور نیز تعداد زیادی از خوانندگان، روزنامه را می‌خریدند تا صفحه حوادث آن را بخوانند.

اکنون نیز با حضور خبرگزاریها و سایتهای خبری، هرروزه بخش قابل توجهی از پربازدیدترین اخبار هر رسانه‌ای به اخبار حوادث تعلق می‌گیرد و صفحه حوادث روزنامه‌ها همچنان پربازدید و پابرجاست.

برای بازخوانی حوادث و پرونده‌های جنایی در دهه‌های گذشته به‌سراغ اخبار حوادث یکی از روزنامه‌های کثیرالانتشار کشور در دهه 50 رفتیم و در قالب سلسله گزارشهایی به بازخوانی این پرونده‌ها البته با ادبیات و «قلم حوادث‌نویسی» خاص آن ایام (بدون دخل و تصرف در نحوه تنظیم آن) می‌پردازیم.

در ادامه به بازخوانی حوادث و وقایع جنایی بیست و هشتم شهریور 1355 می‌پردازیم.

در نیمه شب جمعه 26 مهرماه سال گذشته مأموران کلانتری 18 تهران جنازه یک پیرمرد را در یکی از خانه‌های خیابان پیدا کردند و مراتب را به دادسرای تهران اطلاع دادند، کمالی؛ بازپرس وقت شعبه 18 دادسرای تهران به تحقیق در این زمینه پرداخت، تحقیقات نشان داد مهندس «آذری» صاحب‌خانه برای استفاده از تعطیلات به سیاه‌بیشه رفته است و برای اینکه خانمش مورد دستبرد قرار نگیرد سرایدار محل کارش علی‌قلی (پیرمرد شصت و دو ساله) را به خانه‌‌اش آورده است.

در بازرسی‌های مقدماتی که از خانه به عمل آمد مشاهده شد به لوازم خانه دستبرد نزده‌اند اما یکی از بستگان صاحب‌خانه گفت مقداری پول و جواهرات از خانه به سرقت رفته است.

همزمان با پیگیری مأموران برای دستگیری قاتل، یکی از مأموران کلانتری 13 تهران در بازار Store زرگرها به رفتار یک زن و مرد جوان مشکوک شد، آنها در حالیکه بسته‌ای در دست داشتند وارد یک مغازه جواهرفروشی شدند، مأمور کلانتری که آنها را زیر نظر داشت، متوجه شد می‌خواهند مقداری جواهر بفروشند اما معامله سرنگرفت، مأمور کلانتری جلو رفت و ضمن گفت‌وگو با آنها متوجه شد مقدار زیادی طلا و جواهر بدون کاغذ خرید همراه دارد، مأمور کلانتری آنها را که خان‌آقا بیست و یک ساله و ناهید نوزده ساله نام دارند و زن و شوهر هستند به کلانتری برد.

رئیس کلانتری دستور داد خان‌آقا در کلانتری بماند اما ناهید را با قید ضمانت آزاد کرد و از او خواست روز بعد به کلانتری بیاید، ناهید پس از خروج از کلانتری تلفنی با دایی شوهر خود که نقاش ساختمان است تماس گرفت و موضوع را برای او تعریف کرد.

دایی خان‌آقا به ناهید گفت: من مدتی قبل در خانه مهندس آذری نقاشی می‌کردم در آن موقع خان‌آقا نزد من کار می‌کرد، گمان می‌کنم او این جواهرات را از خانه مهندس آذری سرقت کرده است.

صبح روز بعد از دستگیری، خان‌آقا و ناهید همراه پرونده به اداره آگاهی فرستاده شدند، مهندس آذری نیز به اداره آگاهی فراخوانده شد و تأکید کرد که جواهرات مکشوفه متعلق به اوست که سرقت شده است، مهندس آذری در اداره آگاهی گفت: آنچه از خانه من به سرقت رفته فقط همین جواهرات نبوده بلکه مبلغ 10 هزار تومان پول نقد هم مفقود شده است.

خان‌آقا با شنیدن این حرف گفت: 10 هزار تومان نبود، فقط 700 تومان بود که آن را هم خرج کردم، این اعتراف صریح پرده از ماجرا برداشت و خان‌آقا اعتراف کرد که پیرمرد را کشته است، با اعتراف صریح خان‌آقا بازپرس مربوطه برای متهم به قتل، قرار مجرمیت صادر کرد.

پس از تنظیم کیفرخواست، معاون دادستان، خان‌آقا را در شعبه دوم دادگاه جنایی به خاطر سرقت جواهرات به سه سال حبس و به خاطر قتل سرایدار به اعدام محکوم کرد، پرونده برای تایید رای به دیوان عالی کشور فرستاده شد، در این فاصله بستگان خان‌آقا از شاکی خصوصی رضایت گرفتند و با اعلام رضایت پرونده مجددا به شعبه پنجم دادگاه عالی جنایی فرستاده شد.

 قضات دادگاه شعبه پنج با توجه به اعلام رضایت از طرف شاکی خصوصی مقتول، با یک درجه تخفیف قاتل The Murderer را به حبس ابد محکوم کردند او با شنیدن رای دادگاه با مشت شیشه میز منشی دادگاه را خرد کرد.

اخبار اختصاصی سایت رکنا را از دست ندهید:

عروس و داماد زنجانی در برف پاییزی گرفتار شدند و به مراسم نرسیدند + فیلم

نیلوفر وقتی مادرش نبود مرا به خانه اش برد و..! / دختر و پسر هردو دروغ گفتند!

ردپای زن همسایه در زندگی مرد متاهل / مادر عروس خانم پشت در گیر کرد

کسب درآمد هنگفت یک زن با جسد گربه! + عکس

دکتر برادران درگذشت + عکس

قاتل اهورا به قصاص محکوم شد

سلطان در مشیریه تهران کشته شد! + عکس

این مدیر عامل قلابی را می شناسید؟ / اسماعیل افراد جویای کار را سرکیسه می کرد +عکس

قرار شوم سمیه با پسر جوان در یک باغ شهریار / وقتی آن دو را باهم دیدم ..!+ عکس

با یک ضربه چاقو تسلیم مرد غریبه در پارکینگ شدم و ..! / 2 جوان در جردن دستگیر شدند + عکس

2 دختر قتل مرد ثروتمند را در خیابان شریعتی بازسازی کردند + عکس

تصادف مرگبار 206 با آمبولانس اورژانس / 2 سرباز جان باختند

وقتی به خودم آمدم که در خانه مجردی شراره بودم و ... / می خواهم زنم مرا ببخشد!

مرگ یک زن کرجی در سطل زباله شهری!

ماهرخ پس از ارتباط شیطانی با من، خواست تا برای شوهرش پاپوش درست کنم و .!+ عکس

سعید نفس نمی کشید از ترس او را در خانه مجردی تکه تکه کردم و ..!

قتل 3 دختر و گمشدن 9 زن جوان در آبادان + جزئیات

فرجام تلخ جدال هفت ماهه پسر 11 ساله با مرگ و زندگیاخبار مرتبط

خبرهای تصادفی

ارسال نظر

هم اکنون دیگران می خوانند

دیگر رسانه ها