پرونده کدخبر: 266198 ارسال پرینت 279

رکنا: پرونده تعاونی اعتبار ثامن‌الحجج که برای رسیدگی به دادگاه کیفری یک استان تهران ارسال شده بود، به‌منظور رفع برخی نواقص به دادسرا بازگشت.

محسن افتخاری سرپرست دادگاه‌های کیفری یک استان تهران در گفت‌وگویی درباره ارجاع پرونده تعاونی اعتبار ثامن‌الحجج به دادگاه کیفری یک استان اظهار کرد: این پرونده پس از وصول از دادسرا، به شعبه اول دادگاه کیفری یک ارجاع شد.
این مقام مسئول قضایی اضافه کرد: پرونده تعاونی اعتبار ثامن‌الحجج، یک سری نواقص داشت که به دادسرا بازگردانده شد تا نواقص مورد نظر دادگاه رفع شود.
به‌گفته افتخاری، پس از رفع نواقص مورد نظر، دادگاه رسیدگی به این پرونده را آغاز می‌کند.
غلامحسین اسماعیلی رئیس کل دادگستری استان تهران از صدور کیفرخواست پرونده تعاونی اعتبار ثامن‌الحجج و ارجاع آن به دادگاه خبر داده و گفته است: حجم مالی این پرونده، چیزی حدود 12 هزار میلیارد تومان است که تا امروز بخش زیادی از سپرده‌های مردم با تعیین بانک عامل، پرداخت شده و بخشی نیز باقی مانده است.
به‌گفته اسماعیلی، اموال این تعاونی که توسط مرجع قضایی توقیف شده و در اختیار بانک عامل قرار گرفته می‌تواند به‌مرور پاسخگوی بخش دیگری از سپرده گذاران باشد.
حجةالاسلام والمسلمین غلامحسین محسنی‌ اژه‌ای هم در یکصد و دوازدهمین نشست خبری خود با خبرنگاران درباره آخرین روند پرونده ثامن الحجج(عج) گفته بود: در آخرین گزارش آمده است که یک‌میلیون و 244 هزار از حسابهای این مؤسسه تعیین تکلیف کامل شده و مبلغ 9 هزار و 300 میلیارد تومان از مطالبات پرداخت شده است، سه هزار و 500 هزار میلیارد از مطالبات مانده که از این تعداد دو هزار میلیارد تومان از آنها تعهد شده است. افرادی که مطالباتشان تا 300 میلیون تومان بود اگر حاضر به واگذاری نشدند، 35 میلیون نقد گرفتند، اموال شناسایی شده و ظرف روزهای آینده به مزایده گذاشته می‌شود.برای ورود به کانال تلگرام ما کلیک کنید.اخبار مرتبط

ارسال نظر