رونمایی دوباره از پرونده آوار مرگ در بیمارستان دولتی

پرونده کدخبر: 254902 ارسال پرینت 1075

رکنا: اعضای خانواده‌ای که 39 سال قبل پدر بیمارشان را به علت حادثه ریزش آوار در بیمارستان سینا از دست داده‌اند، اعلام شکایت کردند.

به گزارش پرونده،  چهارم مردادماه سال 57 بود که بخش جراحی و داخلی بیمارستان سینای تهران فرو ریخت و در جریان آن 11 بیمار زیر آوار جان باختند و 10 نفر دیگر هم به شدت زخمی شدند. بررسی‌های محل حادثه نشان داد، ریزش ساختمان بیمارستان به دلیل گودبرداری غیراصولی ساختمان مجاور آن که برای توسعه بیمارستان در حال ساخت‌و‌ساز بوده رخ داده است. در حالی که 39 سال از زمان حادثه مرگبار بیمارستان سینای گذشته است، صبح دیروز مردی به دادسرای جنایی مراجعه کرد و گفت: پدرش به نام قاسم مرادی 39 سال قبل در حادثه ریزش ساختمان سینا کشته شده است و الان از مقصران حادثه درخواست دیه دارم. همسر این مرد  گفت: زمان حادثه پدر شوهرم 62 ساله بود و برای درمان عمل زانو در بیمارستان سینا بستری بود که صبح روز حادثه از طریق تلویزیون متوجه ریزش ساختمان بیمارستان سینا شدیم. بلافاصله ما به بیمارستان رفتیم که فهمیدیم پدر شوهرم در این حادثه جان باخته است.

در آن زمان ما فقط جسد را تحویل گرفتیم و شکایت نکردیم تا اینکه مدتی قبل یکی از بستگانمان که مدتی قبل تصادف Crash کرده بود، از مقصر شکایت کرد و دیه گرفت. وقتی فهمیدیم ما هم می‌توانیم برای مرگ پدر شوهرم درخواست دیه کنیم با وکیلی مشورت کردیم و بعد از آن من و شوهرم تصمیم گرفتیم در دادسرا شکایت و درخواست دیه کنیم. ما با حکم قاضی دادسرای ناحیه 12 به بیمارستان رفتیم که متوجه شدیم پرونده‌های آن زمان معدوم شده است، برای اثبات موضوع ‏آرشیو روزنامه‌های آن زمان را که گزارش ریزش را پیگیری کردیم و نوشته بودند، تهیه کردیم و به قاضی ارائه دادیم، اما بعد از ‏آن مشخص شد که چون حادثه ریزش آوار بوده باید در دادسرای جنایی تهران شکایت و موضوع را پیگیری کنیم. ‏

با طرح این شکایت، قاضی محسن مدیر روستا، بازپرس شعبه ششم دادسرای جنایی تهران دستور داد تا علاوه بر ارسال گزارش پزشکی قانونی درباره گرفتن غرامت از سوی خانواده قربانی در زمان حادثه تحقیق شود. برای ورود به کانال تلگرام ما کلیک کنید.

 اخبار مرتبط

ارسال نظر