به گزارش گروه ورزشی رکنا، حدود 8 ماه به مسابقات مسترالمپیای 2020 باقی مانده است و تا به این لحظه هادی چوپان و علی شمس قمر، 2 ورزشکار بختیاری کشورمان جواز ورود به معتبرترین تورنمنت پرورش اندام جهان را برای ایران به ارمغان آورده اند.

با ذکر این مقدمه قصد داریم به بررسی راه یافتگان و البته نفرات برتر رنکینگ رسمی مستر المپیا بپردازیم.

بیلدینگ

در رشته بیلدینگ 9 شرکت کننده المپیای 2020 به طور قطعی مشخص شده اند. برندون کری، ویلیم بوناک، هادی چوپان، دکستر جکسون، رولی وینکلار، فیل هیٍث، نیتین دی آشا، سدریک مک میلان و خوان مورل 9 سنگین وزن برتر حال حاضر جهان هستند که جواز ورد به المپیای سال آینده را نیز از آن خود کرده اند.

بدنسازی مسترالمپیا هادی چوپانبدنسازی مسترالمپیا هادی چوپان

در رنکینگ امتیازی ورزشکاران رقابت کننده برای کسب سهمیه المپیای 2020 اما لوکاس اوزلادیل ورزشکار پرتلاش اهل جمهوری چک با 10 امتیاز در صدر جدول قرار دارد. همچنین ریگان گریمز کانادایی، آندره موتزی ایتالیایی، آن انگوین آمریکایی و وحید بهارلو، قهرمان ارزنده کشورمان نیز در جایگاه های دوم تا پنجم قرار دارند.

212 پوندی ها

در دسته 212 پوندی ها تاکنون 9 ورزشکار حضور خود را در مستر المپیای 2020 مسجل کرده اند. کمال عبدالسلام، درک لانسفورد، شان کلاریدا، جان جولت، احمد اشکنانی، دیوید هنری، هیده تادا یاماگیشی، آنخل کالدرون و گای جونیور نفرات برتر 212 پوندی های جهان را تشکیل می دهند.

همچنین احمد سعدانی، سامی حداد، مایکل توسکانو، هیونگ کیم، استبان براوو و جعفر غفارنژاد نفرات اول تا ششم رنکینگ امتیازی کوالیفیکیشن المپیای 2020 را تشکیل می دهند.

فیزیک کلاسیک

در رشته فیزیک کلاسیک اما داستان به طور کلی متفاوت است. علی شمس قمر نازنین و 13 کلاسیک کار دیگر تا به این لحظه جواز مستقیم ورود به المپیای 2020 را به دست آورده اند.

در لیست انتظار کلاسیک کاران نیز هرچند کوین پیرسن و جرج پترسن به دسته 212 پوندی ها کوچ کردند اما کماکان رقابت بسیار فشرده ای بین ورزشکاران این دسته برقرار است.

بدنسازی مسترالمپیا هادی چوپانبدنسازی مسترالمپیا هادی چوپان

در این لیست، چن کانگ چینی در صدر لیست قرار دارد. کلاوس دریشر اتریشی، میخاییل تیموشین روسی و ولادیمیر سیزوف آمریکایی نیز در جایگاه های دوم تا چهارم قرار گرفته اند. پشت سر آن ها نیز میلاد صادقی به همراه 12 ورزشکار دیگر با 5 امتیاز سخت به دنبال کولیفیکیشن المپیای 2020 می گردند.

فیزیک

در رشته فیزیک ریمونت ادموندز، برندون هنریکسن، رایان تری و 14 فیزیک کار دیگر به طور قطعی در المپیا حضور خواهند داشت.

بدنسازی مسترالمپیا هادی چوپانبدنسازی مسترالمپیا هادی چوپان

لیست طول و دراز فیزیک کاران رقابت کننده برای کسب سهمیه المپیا نیز شامل 2 قهرمان کشورمان یعنی امید اسکندری و سپهر حاجی قربانی است که امید داریم این دو ورزشکار فوق العاده و البته سایر نمایندگان کشورمان در این مسیر موفق باشند. هرچند که سد ویزای آمریکا، حضور در مستر المپیای وگاس را برای آن ها بسیار دشوار ساخته است.

برای ورود به کانال تلگرام ما کلیک کنید.

آیا این خبر مفید بود؟