حجم ویدیو: 10.03M | مدت زمان ویدیو: 00:01:31

به گزارش گروه ورزشی رکنا، تورنمنت #ماسل_فست رومانی2019 با حواشی فراوانی برای ورزشکاران به خصوص ایرانی همراه بود. انصراف آرش اسکندری در روز پایانی از یک سو و صادر نشدن تعداد زیادی از ورزشکاران کشورمان از سوی دیگر باعث شد که شاهد برگزاری جنحالی ترین رقابت برون مرزی کشورمان در سال جاری باشیم.

بلافاصله پس از اعلام رسمی از سوی ورزشکاران مبنی بر عدوم صدور ویزا، واکنش هایی بعضا شدید را از سوی ورزشکارانی شاهد بودیم که معتقد بودند حضور یک فرد خاص در صدر کاروان اعزامی و تشکیل نوعی مافیا با عث عدم توفیق آن ها در کسب روادید شده است. در همین راستا وحید بهارلو، یکی از نامدارترین جامانده های بخارست طی گفت و گویی اختصاصی با خبرگزاری رکنا، انگشت اتهام را به سوی عسکری، سرپرست کاروان اعزامی به رومانی گرفت. بهارلو ضمن اشاره به دست داشتن عسکری در عدم صدور ورزشکاران، تاکید کرد که او ورزشکاران را تهدید به کنسل شدن سفر رومانی در صورت عدم همراهی تیم فدراسیون ناک کرده است.

در حین برگزاری رقابت #ماسل_فست، پیگیر ماجرا شده و با سفارت رومانی در تهران تماس گرفتیم. کاردار فرهنگی سفرات رومانی در تهران در گفت و گوی اختصاصی با خبرگزاری رکنا ضمن تایید این خبر اظهار داشت: «بله، در جریان ماجرا هستم؛ هفته پیش بود که تعدادی از ورزشکاران پرورش اندام از کشورتان موفق به اخذ ویزای رومانی نشدند. علت این موضوع هم عدم درخواست در زمان مقرر (2 تا 3 ماه پیش از ز مان مسابقه) و البته عدم اقدام از سوی مسئول مربوطه (مسئول برگزاری مسابقه) بوده است. در حقیقت آن ها در زمان مناسب و از کانال های صحیح اقدام نکرده بودند.»

همچنین آقای عسکری نیز فیلمی برای ما ارسال کردند که در آن تیم گاردنر از عدم صدور ویزا برای 80 ورزشکار از 3 کشور گفته و تاکید می کند که ورزشکاران می بایست 2 الی 3 ماه پیش از شروع مسابقه برای دریافت ویزا اقدام کنند.

فارغ از تمام این مسائل و گشتن به دنبال مقصر ماجرا، امیدواریم در آینده ای نزدیک، شاهد تشکیل ساز و کاری مناسب و اصولی برای اعزام ورزشکاران کشورمان در رقابت های متعدد NPC، NOC و ... باشیم. برای ورود به کانال تلگرام ما کلیک کنید.

آیا این خبر مفید بود؟