اسکوچیچ چه بلایی سر تیم ملی آورده است؟/ باخت به تیم دوم الجزایر قابل هضم نیست

به گزارش رکنا، تیم ملی فوتبال کشورمان در نخستین بازی دوستانه خود در راه جام جهانی قطر بازی را با نتیجه 2 بر 1 به الجزایر واگذار کرد. فارغ از نتیجه که اصولا در بازی‌های دوستانه مهم نیست باید گفت که چیدمان اشتباه اسکوچیچ به ویژه در خط دفاعی و در نیمه اول بازی شب گذشته تمامی کارشناسان فوتبال را به فکری عمیق واداشت که آیا هنوز سرمربی کروات بایکنان را نشناخته و یا موضوعات دیگری در کار است که اگر بحث دوم مطرخ باشد، باید فاتحه فوتبال را خواند.

آقای اسکوچیچ آیا این موضوع انقدر سخت است که امید نورافکن به عنوان یک دفاع چپ استاندارد نمی‌تواند در عمق خط دفاعی استفاده شود؟

آیا در بازی با کره‌جنوبی، این اشتباه محاسباتی شما باعث ثبت نتیجه شکست برابر این تیم نشد؟

آیا تیم دوم الجزایر باید تیم ما را در اکثر دقایق بازی تحت فشار قرار داده و بازهم نگرانی را برای اهالی فوتبال بیشتر کند؟

آقای اسکوچیچ کلاه‌تان را کمی بالاتر قرار دهید. اینجا ایران است و فوتبال ما قهرمان 3 دوره جام ملت‌های آسیا شده است. فوتبال ایران قبل از شما که شرایط حضورتان در نیمکت تیم ملی برای هم روشن است، بارها به عنوان تیم اول آسیا راهی جام جهانی شده است.

آیا فلسفه بازی دوستانه حضور و به کار گیری بازیکنان برای سنجش آنها نیست؟

آیا سیدحسین حسینی که 18 کلین شیت را در طول لیگ برتر امسال با تیم استقلال داشته، شایسته حضور در ترکیب تیم ملی حتی برای 45 دقیقه نبود؟

آقای سرمربی هنوز و با تماشای اکثر بازی‌های لیگ و زیر نظر داشتن بازیکنان خارج از کشور، به یک دفاع چپ و دفاع راست مطمئن نرسیده و در این مناطق باید همچنان ضربه‌پذیر باشیم؟.

 چرا سردار آزمون با این همه ناآمادگی بدنی و ذهنی 70دقیقه باید در ترکیب باشد و الهیار صیادمنش فقط برای دقایقی اندک زمین بازی مقابل الجزایر را تجربه نماید؟

دلیل عدم استفاده از امید ابراهیمی یکی از بهترین بازیکنان لیگ امسال قطر را برایمان بازگو کنید.

ما قرار را بر این نگذاشته‌ایم که در بازی‌های دوستانه برابر حریفان خود با تعداد گل‌های زیاد بازی را ببریم و طبق روال گذشته با کار کارشناسی دنبال برطرف کردن نقاط ضعف در این سری از بازی‌ها بوده و هستیم.

مشکل اینجاست که مردم فوتبال فهم ما بدون شک این نوع بازی را هضم نکرده و برایشان ثقیل است که دفاعی چون صادق محرمی هنوز برای یک ارسال ساده دچار مشکل است و هنوز شما و کادرفنی فکری برای این معضل نکرده‌اید. حالا اشتباهات این بازیکن در کارهای دفاعی که جای خود دارد!

آیا این تیم می‌خواهد با این سبک بازی مقابل انگلیس تا دندان مسلح با بازیکنانی چون هری کین ، فیل فودن ، رحیم استرلینگ و ... قرار گیرد؟

با چه تدبیری و با چه نقشه راهی علیرضا بیرانوند و سید حسین حسینی را به روی نیمکت نشانده و با آن اشتباهات وحشتناک نیمه اول بازهم از وجود عابدزاده در نیمه دوم بهره بردید.

آقای اسکوچیچ این تیم هیچ نشانی از تیم قدرتمند راه یافته به جام جهانی ندارد و در جام جهانی قطعا به مشکل مواجه خواهیم شد.

مردم ایران از این تیم چیز زیادی نمی‌خواهند . فقط همانطور که اشاره شد شعور آن‌ها را به بازی نگیرید و بدانید به خوبی می‌توان فهمید کدام بازیکن بر اساس شرایط فنی لباس مقدس تیم ملی را پوشیده است!

انتهای پیام/

آیا این خبر مفید بود؟