عالمیان:  اشتباه فدراسیون باعث حذفم از مسابقات جهانی شد

«نیما عالمیان» در خصوص اتفاق رخ داده برای او و عدم شرکت در بخش انفرادی مسابقات قهرمانی جهان به خبرنگار رکنا اظهار داشت: متاسفانه مسئول امور بین‌الملل فدراسیون سوتی بدی داده به صورتی که من دارای رنک صد دنیا هستم با این اشتباه نمی‌توانم در مسابقات شرکت کنم؟ چطور تیم مجارستان با چهار نفر می‌تواند بازی کند؛ اما تیم ایران تنها دو نفر بازیکن باشد؟ نکته عجیب این است بازیکنان با رنک پایین‌تر از من در مسابقات حضور خواهند داشت اما من نیستم و این برایم علامت سوال بزرگی است. با شرکت در این مسابقات خیلی راحت می‌توانستم هم امتیازم را افزایش دهم و هم در رنک فدراسیون جهانی جایگاه خودم را افزایش دهم. 

*فدراسیون تنیس روی میز شاهکار کرد

وی ادامه داد: جالب است مسئولان فدراسیون جهانی به فدراسیون کشورها نامه زده‌اند تا نام بازیکنانی را اضافه کنند اما فدراسیون ما یادش رفته نام من را اضافه کنند! با این اتفاق مرا را نابود کردند. با عدم حضور هشت نفر می‌توانستم جایگزین آنها شوم؛ اما به دلیل شاهکار فدراسیون این اتفاق از من سلب شد. واقعا خنده‌دار است فدراسیون اسم من را رد نکرده است. متاسفانه در این چند وقت اخیر نه مسابقه ای اعزام می‌شویم و نه اردویی برای ما تشکیل شده تا به آن دلخوش باشیم. بازیکنان کشورهای دیگر از اینکه در مسابقات حضور نداشتیم متعجب بودیم و از ما راجع به این اتفاق سوال می کردند. متاسفانه افراد حرفه‌ای در فدراسیون نداریم و از همه بدتر اینکه بیشتر اشخاص ارتباط خوبی با مسئولان فدراسیون جهانی ندارند. اشتباه آنها منجر شده با آینده ورزشی من بازی شود. می‌شد با درخشش در اینجا امتیاز خوبی برای انتخابی المپیک پاریس بگیرم اما به دلیل ندانم کاری مسئول امور بین الملل فدراسیون این اتفاق از من سلب شد.

عالمیان خاطر نشان کرد:  در لیگ فرانسه تیم ما اول جدول است در فرم خوبی هم هستم و می‌توانستم در این‌ها عملکرد مطلوب داشته باشم؛ اما با این حال خیلی راحت از سوی فدراسیون حذف شدم. این امکان فراهم بود تا فدراسیون نام من را به لیست اضافه کند اما متاسفانه آن‌ها به این موضوع دقت نکرده‌اند. یکسری گروه ضعیف در فدراسیون هستند که دایره ارتباط خوبی با فدراسیون جهانی ندارند. اکنون شرایط تنیس روی میز به نحوی دنبال شده که بیشتر بازیکنان در جا زده اند و با این وضعیت دارند همه را خراب می کنند. نه هزینه ای برای ما می‌کنند و نه اردویی تشکیل می دهند و باید به چه چیزی از سمت فدراسیون دلخوش باشیم؟ از جیب خودمان برای دریافت پاسپورت هزینه کردیم به طوری که با پروازی ۳۰ ساعته به آمریکا رسیدیم.

*اشتباه روابط امور بین الملل

ملی‌پوش پینگ پونگ ایران در پایان گفت: اکنون این مسابقات به جای اینکه با حضور ۱۲۸ بازیکن برگزار شود قرار است با ۱۲۰ نفر انجام شود و واقعا جای تاسف دارد که نتوانم در بخش انفرادی شرکت‌کنم. تیم‌هایی مثل سنگاپور و تایلند در رنک‌فدراسیون جایگاه پایین‌تری نسبت به من‌دارند اما آنها هستند و من نیستم. یک سهمیه از بازیکنان بعدی آنها به من برسد اما به دلیل اشتباه مهلک از سمت روابط امور بین الملل فدراسیون این امر تحقق نپذیرفت. در بخش دوبل تیمی هم با قرعه استراحت در دور نخست مواجه شده‌ایم و تلاش می کنیم بهترین عملکرد ممکن را ارائه دهیم.

* لطف فدراسیون حذف من بود

عالمیان در پایان گفت: زمانی که فدراسیون مسابقات انتخابی تیم ملی را جهت شرکت در رقابت های جهانی برگزار کرد پس از آن و در شرایطی که نوشاد دارای رنک ۶۹ بود می توانستیم حداقل با ۳ یا چهار نفر در این رقابت ها حضور یابیم اما با این وجود به لطف فدراسیون نام من و امین احمدیان از طرف آقایان حذف شد. در صورتی که اگر اسم من را در لیست انتظار می گذاشتند و خط نمی زدند اکنون می توانستم به صورت اتوماتیک در جدول بازی ها حضور داشته باشم. به نظرم روابط امور بین الملل فدراسیون خیلی ضعیف است و آنهایی که در فدراسیون مشغول به فعالیت هستند هیچ سر رشته ای نه تنها از این موضوع ندارند بلکه حتی ارتباط آنها هم ضعیف است و باید این مسئله درست شود. وقتی از طرف Ittf به فدراسیون کشورها برنامه ای ارسال می شود تا آنها کامل آن را مطالعه کنند زیرا در آن مطالب ریزی گنجانده شده که باید به آن دقت شود اما فدراسیون بی توجه به این موارد بوده است. اگر انتخابی نبود نه تنها نوشاد و هدایی بلکه من و احمدیان هم می توانستیم در اینجا بازی کنیم. مسئولان فدراسیون حق من را خوردند و دلیلی نبود من را خط بزنند یا حتی انتخابی برگزار کنند.

*صحبت با مسئولان فدراسیون جهانی

ما حدود یک ساعت با مسئول فدراسیون جهانی که صحبت کردیم و او به ما گفت تو و نوشاد از طرف ما انتخاب شده بودید؛ اما نمی دانم چرا اسم شما را فدراسیون ایران حذف و هدایی را جانشین شما کرده است؟ دلیل این امر را واقعا نمی‌دانیم و به ما هم مربوط نمی شود. مشخص نیست بر چه اساسی فدراسیون ایران چنین کاری را با شما کرده است.

آیا این خبر مفید بود؟