شکسته شدن رکورد مسی و رونالدو توسط هالند

به گزارش گروه ورزشی رکنا، روز شنبه در اولین روز شروع مجدد بوندس‌لیگا در آلمان، ارلینگ هالند در مهمترین بازی این هفته، دربی روهر بین دو تیم دورتموند و شالکه که با پیروزی 4-0 زنبورهای زرد به پایان رسید گلزنی کرد و چهل و یکمین گل خود در این فصل را به ثمر رساند. این گل او اما اهمیت خاصی داشت چرا که رکورد ویژه‌ای را به نام او ثبت کرد.
پدیده نروژی بوروسیا دورتموند به این ترتیب موفق شد در یک ر کورد از دو غول بزرگ دنیای فوتبال، لیونل مسی و کریستیانو رونالدو پیشی بگیرد. او خیلی زودتر از مسی و رونالدو موفق شده به رکورد 41 گل زده در یک فصل دست پیدا کند.
لیونل مسی اولین بار که موفق شد در یک فصل 41 گل برای تیمش به ثمر برساند، در فصل 2009-2010 بود و ستاره آرژانتینی آن زمان 22 ساله بود. کریستیانو رونالدو هم اولین بار در فصل 2007-2008 زمانی که پیراهن یونایتد را به تن می‌کرد موفق شد 41 گل برای تیمش بزند. رونالدو آن زمان 23 ساله بود. ولی حالا ارلینگ هالند در 19 سالگی موفق شده در یک فصل به رکورد 41 گل زده دست پیدا کند.

امار گلزنی ارلینگ هالند

به عبارت دقیق‌تر ارلینگ هالند روز شنبه در حالیکه 19 سال و 23 روز سن داشت موفق شد چهل و یکمین گل خود در طول یک فصل را به ثمر برساند. اما این گلهای او در چه رقابتهایی به ثمر رسیده:

16 گل در لیگ اتریش، چهار گل در جام حذفی اتریش و 8 گل در لیگ قهرمانان، همه با پیراهن باشگاه سالزبورگ اتریش تیم قبلی او.
10 گل در بوندس‌لیگا، یک گل در جام حذفی آلمان و 2 گل در لیگ قهرمانان برای بوروسیا دورتموند، تیمی که هالند از ژانویه امسال به آن ملحق شده.برای ورود به کانال تلگرام ما کلیک کنید.

آیا این خبر مفید بود؟