به گزارش رکنا، گفتگویی اختصاصی با مهندس سید رضا غلامی، رئیس اداره بهداشت مواد غذایی و بهسازی اماکن عمومی وزارت بهداشت انجام داده و در خصوص رعایت نکات بهداشتی برای شستشوی میوه و سبزیجات صحبت کردند.

مایع ظرفشویی لیز کننده است نه میکروب کش!

وی در مقدمه ی بحث خود به چهار مرحله ی سالم سازی سبزی و میوه براساس آخرین دستور العمل ابلاغی وزارت بهداشت اشاره کرد و گفت: مرحله اول گل زدایی و جدا کردن و پاکسازی ضایعات اضافی از میوه و سبزی است. سپس در مرحله ی دوم انگل زدایی از میوه و سبزیجات صورت می گیرد.

مهندس غلامی ادامه داد: در این مرحله استفاده از مایع ظرفشویی به عنوان یک "لیز کننده" به کار می رود و باعث می شود تخم انگل ها از میوه و سبزی راحت تر و سریع تر خارج شوند پس نباید فراموش کرد که مایع ظرفشویی از بین برنده و کشنده ی میکروب نیست!

او اضافه کرد: براساس دستورالعمل یک الی سه قطره از مایع ظرفشویی آن هم به مدت دو الی پنج دقیقه در یک لیتر آب باید ریخته شود و سپس میوه و سبزی در این محلول قرار گیرد.

مرحله ی مهم و اساسی گندزدایی!

رئیس اداره ی بهداشت مواد غذایی و بهسازی اماکن عمومی وزارت بهداشت همچنین نکته ی مهمی را یادآور شد: در ابتدا محلول مایع ظرفشویی و آب را باید برحسب میزان میوه و سبزیجاتی که قرار است مصرف شود، آماده کنید و کامل محلول را هم زده و کفاب تهیه کنید، سپس میوه و سبزی را در آن قرار داده و پس از دو دقیقه آن ها را از کفاب خارج کرده و داخل سبد بریزید و آبکشی کنید.

غلامی به بهداشت نیوز گفت: مرحله ی سوم، مرحله ی گندزدایی است که مردم می توانند محلول گندزدای دارای مجوز را از داروخانه تهیه کنند و براساس دستورالعملی که روی جعبه ی آن وجود دارد، میوه و سبزیجات را پس از آبکشی در این محلول قرار دهند.

وی افزود: سپس با توجه به زمان مشخصی که روی بسته بندی محلول ذکر شده، میوه و سبزی را از محلول گندزدا بیرون آورده و در مرحله آخر دوباره آبکشی مجدد و شستشوی نهایی را با آب تمیز انجام داده و میوه و سبزی را مصرف کنند.

چه زمانی مایع ظرفشویی آسیب زاست؟

او نکته ی مهمی را نیز در ادامه یادآور شد: اگر این میزانی که در بالا ذکر شد (یک الی سه قطره از مایع ظرفشویی، به مدت دو دقیقه تا پنج دقیقه در یک لیتر آب) رعایت شود، حداقل صدمه و آسیب ماده شیمیایی به میوه و سبزی خواهد رسید و در نتیجه سلامت مصرف کننده تضمین می شود.

همچنین مهندس سیدرضا غلامی گفت: اگر میوه و سبزیجات در مقدار بیشتری از مایع ظرفشویی مثلا 7 قطره و در زمان طولانی تری مثلا ده دقیقه در آب قرار گیرند و چند بار در روز این کار تکرار شود حتما در بلند مدت تأثیرات منفی بر بدن افراد دارد و امکان اینکه این مایع شوینده در سلول های میوه و سبزی نفوذ کند وجود دارد.

نمک ماده انگل زدای قوی برای شستشوی سبزی و میوه نیست

رئیس اداره بهداشت مواد غذایی و بهسازی اماکن عمومی وزارت بهداشت خاطر نشان کرد: توصیه ی جدی ما به خانواده ها و خصوصا بانوان که بیشتر با شستشوی میوه و سبزیحات سرو کار دارند این است که رعایت مقدار معین یک الی سه قطره مایع ظرفشویی برای یک لیتر آب و همچنین زمان دو الی پنج دقیقه را رعایت کنند.

وی در پاسخ به این سؤال خبرنگار بهداشت نیوز که آیا "نمک" می تواند برای میکروب زدایی سبزی و میوه استفاده شود هم گفت: نمک نمی تواند انگل زدایی کرده و تخم انگل ها را از روی میوه و سبزی بردارد و فقط محلول گندزدای دارای مجوز که در داروخانه ها موجود است، می تواند عمل میکروب زدایی را انجام دهد.

 مشکات سخاوتی

برای ورود به کانال تلگرام ما کلیک کنید.

 

آیا این خبر مفید بود؟