مواد پاک کننده بر پایه کلر، از جمله آن هایی که مخصوص سرویس بهداشتی هستند، برای سلامتی Health خطرناک هستند. این ماده می تواند موجب تحریک تنفسی شدید شود.

تمیزکننده های اجاق گاز

تمیز کردن اجاق گاز با مواد تمیزکننده موجود در بازار Store بسیار آسان است، اما بسیار سمی هستند. عنصر فعال، هیدروکسید سدیم (که به آب قلیایی نیز شناخته می شود) بسیار خورنده بوده و اگر به پوست و یا چشمان تان برسد، باعث سوختگی های شدید می شود. اگر این ماده را استنشاق کنید، ممکن است دچار گلودردی شوید که چندین روز طول می کشد و این اصلا نشانه خوبی نیست.

ضد کک ها

ما باید از حیوانات خانگی به خوبی مراقبت کنیم. اما باید آگاه باشیم که برخی از محصولات مربوط به محافظت از حیوانات، می توانند برای انسان سمی باشند. بسیاری از محصولات از بین برنده کک (برای حیواناتی نظیر سگ)، شامل مواد شیمیایی مانند ایمیداکلوپرید، فیپرونیل، پیرترین ها، پرمترین و متوپرن هستند که سبب سردرد، سرگیجه و تهوع در انسان می شوند.

حشره کش ها

حشره کش ها دارای مواد شیمیایی مشابه ضدکک ها و سمی هستند. آنها همچنین اغلب داروی دیازینون، پروپکسور و کلروپیریفوس دارند که باعث سردرد، سرگیجه و حالت تهوع خواهند شد.

لوله بازکن

بسیار ساده تر است که از مواد شیمیایی برای تمیز کردن لوله ها استفاده کنید تا از فنر ، اما این مواد شیمیایی تمیز کننده که بیشتر بر پایه آب قلیایی و سولفوریک اسید است می توانند پوست و چشم را بسوزانند.اگر این ماده به اشتباه بلعیده شود، می تواند به شدت به مری و معده آسیب برسانند.اسید سولفوریک می تواند کلیه ها، کبد و دستگاه گوارش را تخریب کند. بخار این مواد برای چشم ها خطرناک است.

پودر لباسشویی

مواد شوینده آنزیم هایی دارند که به پاک کردن لکه ها از الیاف پارچه کمک می کنند. اما خطرناک هستند و می توانند باعث استفراغ و شوک، تشنج و حتی کما شود. پس بهتر است دور نگه داشتن این مواد از کودکان را جدی بگیرید.

محصولات ضد کپک و قارچ

هر محصولی که بتواند کپک ها و قارچ ها را از بین ببرد، به نظر می رسد یک محصول خوب است. اما این مواد معمولا حاوی کلرید کلر و آلکال آمونیوم هستند که ضدقارچی رایج هستند. آنها همچنین در صورت استنشاق می توانند فرد را دچار مشکلات تنفسی کرده و در صورت مصرف می توانند گلو را بسوزانند.

دستمال توالت

دستمال توالت؟! بله. بسته به نوعی که استفاده می کنید، می تواند حاوی مواد شیمیایی سمی باشد. این محصول علاوه بر کلر، می تواند حاوی بیسفنول A (BPA) باشد که سبب اختلال غدد درون ریز خواهد شد.

براق کننده چوب

به نظر می رسد مواد براق کننده چوب شامل محصولات نفتی و همچنین آمونیاک، نفتا، نیتروبنزن، تقطیر نفت و فنول – است که همه آن ها می تواند پوست، چشم، گلو، ریه ها و نای را تحریک کند.برای ورود به کانال تلگرام ما کلیک کنید.

 

آیا این خبر مفید بود؟