به گزارش گروه ترجمه رکنا، با پخش آخرین قسمت بازی تاج و تخت، یکی از موفقترین سریال‌های تاریخ سریال تلویزیون به پایان رسید.

قسمت نهایی سری هشتم این سریال در آمریکا یکشنبه پخش شد و واکنش‌های متفاوتی را در بینندگان و منتقدان برانگیخت.

بیش از یک میلیون نفر طوماری را امضا کرده و خواسته‌اند سری هشتم این سریال با نویسندگانی قابل‌تر از نو ساخته شود.

لوسی منگان در گاردین نوشت "تردیدی نیست که سری هشتم با عجله ساخته شده ، این سری فرصت‌ها را هدر داد، حسن نیت را قربانی کرد و نتوانست حق شخصیت‌ها و بازیگرانش را ادا کند."

او البته اضافه کرد که قسمت آخر تا حدودی توانست انتظارها را برآورده کند و نتیجه‌گیری کرد که "وقتی در بازی تاج و تخت بازی می‌کنی یا می‌بری یا می‌میری، من فکر می‌کنم این سریال برنده شد."

خانم منگان تنها منتقدی نبود که احساس می کرد سری هشتم با شتابزدگی ساخته شده، اریک کین در فوربز نوشت: من فکر می‌کنم اشکالات قسمت آخر از دل عجله بیرون آمده است.

خط داستانی دنریس تارگریان در این سری بیش از اندازه عجولانه بود که درست از آب درآید اما با وقت کافی و مراقبت و ملاحظه، او می‌توانست یکی از فوق‌العاده‌ترین شخصیت‌های تاریخ تلویزیون باشد.

با وجود اشکالات این سری و سری قبلی، و با وجود تصمیم‌های بد در طی سالها، این هنوز یکی از بهترین برنامه‌های تلویزیونی است که تا به حال ساخته شده است.

برخی منتقدان البته لحنی تندتر را برای قسمت آخر بکار بردند مثل منتقد روزنامه سان که آن را ضدحال مطلق خواند:

"اچ بی اُ، شما این سری آخر رو قبل از پخش تماشا کردین؟ منظورم این است که دو سال وقت داشتید. من می‌خواهم نویسنده‌های سریال را پیدا کنم، یک زنگ بردارم و بارها و بارها به صدا در بیاورمش و همان موقع مرتب بگویم خجالت بکشید. شاید بعد از این کار آنها این پیام را درک کنند.از جنبه مثبت، حداقل من از اینکه دیگر بازی تاج و تخت را نمی‌بینم غصه نمی‌خورم. ممنون سری هشتم که باعث شدی این خداحافظی خیلی آسانتر چیزی باشد که باید باشد."

اما استیون کینگ، نویسنده، در توییتر به دفاع از سریال برخاست و گفت علت این همه نگاه منفی این است که بینندگان نمی‌خواستند این سریال پایانی داشته باشد و تمام شود.

تعدادی از بازیگران نیز در شبکه‌های اجتماعی از خود سریال و همچنین عوامل آن قدردانی کردند.

امیلیا کلارک نوشت: بازی تاج و تخت مرا به عنوان زن، بازیگر و انسان شکل داد.

برای ورود به کانال تلگرام ما کلیک کنید.

 

آیا این خبر مفید بود؟