او می‌گوید در محضر استادان بسیار خوبی از جمله زنده‌یاد استاد حمید سمندریان، خانم رؤیا تیموریان، منیژه محامدی، امیر دژاکام و قطب‌الدین صادقی بوده و قبل از آنکه تئاتر بخواند، موسیقی کار می‌کرده و بعد از گرفتن کارشناسی سراغ آموختن دانشگاهی موسیقی رفته است. این خواننده ادامه داد:«در مصاحبه‌ای هم گفتم که کار درستی نیست خواننده بازیگر Actor شود یا بازیگر خواننده شود. بهتر است اسم نبریم. به نظرم طرف در این زمینه ماندگار نیست و مردم نمی‌دانند به او به‌عنوان بازیگر نگاه کنند یا خواننده و در برزخ است.»

عقیلی که اخیراً به اجرای یک کنسرت نمایش پرداخته بود، درباره این تجربه گفت: «بگو کجایی» کار خوبی هم از نظر موسیقایی هم بازیگری بود، ما هم راضی بودیم اما آن چیزی که من می‌خواستم نبود. نمی‌دانم شاید یک کارگردان خیلی قوی باید بیاید این جنس کار را هدایت و کارگردانی کند. موسیقی آنقدر شخصیت دارد که به تنهایی مخاطب را سیراب کند.

او که به آواز گرایش بسیاری داشت از سال ۷۲ وارد هنرستان موسیقی شد تا خواننده شود. سال ۷۶ فارغ‌التحصیل شد و سال ۷۷ هم به دانشگاه رفت. اما رشته آواز در دانشگاه نبود و او مجبور شد بازیگری تئاتر بخواند همان چیزی که به قول خودش از کودکی به آن علاقه داشت.

هم‌اکنون عقیلی افزون بر اجرا و ضبط آثار موسیقی به تدریس موسیقی در آموزشگاه خود و در هنرستان موسیقی مشغول است. او همچنین گروه راز و نیاز را تشکیل داد و به همراه این گروه کنسرت‌های بسیاری در داخل و خارج از کشور اجرا کرده‌است. اخبار 24 ساعت گذشته رکنا را از دست ندهید

 

آیا این خبر مفید بود؟