زمان ثبت نام قطعی مسکن ملی اعلام شد / به چه کسانی زودتر وام پرداخت می شود؟

به گزارش رکنا، محمدحسن علمداری با بیان این‌که افرادی که در حساب صندوق پس انداز مسکن یکم سپرده‌گذاری کرده و موعد دریافت وام و تسهیلات آنها فرارسیده، در اولویت ارایه تسهیلات برای طرح ملی مسکن قرار دارند، اظهار کرد:‌ افرادی می‌توانند از تسهیلات متصل به حساب صندوق پس‌انداز مسکن یکم در اقدام ملی مسکن استفاده کنند که در سامانه طرح اقدام ملی مسکن به نشانی tem.mrud.ir ثبت‌نام کرده باشند.

مدیر امور اعتباری بانک مسکن تصریح کرد: در شرایط مساوی برای واجدان شرایط طرح ملی مسکن، اولویت ارایه تسهیلات با افرادی است که در حساب صندوق پس انداز مسکن یکم ثبت نام کرده اند.

معاون وزیر راه و شهرسازی دیروز با یادآوری این‌که در مرحله دوم ثبت نام طرح ملی مسکن یک میلیون و 360 هزار متقاضی ثبت نام کردند، گفته بود: از این تعداد 530 هزار نفر از طریق سامانه طرح ملی مسکن و 860 هزار نفر هم از طریق پیامک ثبت نام خود را انجام دادند.

محمود محمودزاده با اعلام این‌که پالایش 530 هزار نفر که از طریق سامانه ثبت‌نام کرده‌ بودند انجام شده است،‌افزود: حدود 50 درصد (265 هزار) متقاضیان طرح ملی مسکن در مرحله دوم ثبت‌نام حذف شده‌اند.

وی با بیان این‌که اواخر هفته جاری نتایج پالایش اعلام خواهد شد، گفت: برای 860 هزار نفری که از طریق پیامک ثبت نام کرده بودند از هفته آینده به آنها اعلام می‌شود به سامانه طرح ملی مسکن مراجعه و اطلاعات خود را بارگذاری کنند تا امکان پالایش برای این دسته از متقاضیان نیز فراهم شود.

چند میلیون نفر برای طرح اقدام ملی مسکن درخواست دادند؟

ایرج رهبر نایب‌رئیس انجمن انبوه‌سازان گفت: تجربه ساخت مسکن مهر روند اجرای طرح اقدام ملی مسکن را بهتر به پیش می برد.

رهبر با بیان اینکه نگرانی برای ساخت ۱ میلیون واحد مسکونی در سال وجود ندارد گفت: مشکلی برای ساخت مسکن ملی نداریم، اما باید برنامه ریزی درستی شود که سازنده برای ساخت و ساز تشویق شود.

نایب‌رئیس انجمن انبوه‌سازان افزود: شیوه نامه‌ها برای اجرای طرح اقدام ملی مسکن ابلاغ شده است و تا چند روز دیگر مذاکرات با وزارت راه و شهرسازی آغاز می‌شود. در تفاهم نامه جدید مشارکت در ساخت انبوه سازان متقاضیان مسکن در هنگام ثبت نام ۴۰ میلیون تومان واریز می‌کند.

رهبر اظهار داشت: به جز ۴۰۰ هزار واحد در قالب طرح ملی مسکن ۴۷۰ هزار واحد هم بعنوان مشارکت و خود مالکی ساخته می‌شود.

نایب رئیس انجمن انبوه سازان استان تهران با تاکید بر اینکه بسیاری از شرایط گرفتن مسکن ملی همان شرایط مسکن مهر در گذشته است، افزود: با آغاز بکار مجلس یازدهم ما دیگر مشکل قانونی برای ساخت و ساز جدید نخواهیم داشت. برخی از نمایندگان مجلس یازدهم در سال های گذشته در بخش مسکن مسئولیت داشته اند.

وی ابراز امیدواری کرد در سال ۹۹ مشکلات بیمه و مالیات نیز برطرف شود.

زمان ثبت نام قطعی مسکن ملی

پروانه اصلانی مدیرکل دفتر اقتصاد مسکن وزارت راه و شهرسازی هم در ارتباط تلفنی گفت: تاکنون ۱ میلیون و ۵۹۰ هزار متقاضی در دو مرحله از طریق سامانه و پیامک برای دریافت واحدهای طرح اقدام ملی مسکن ثبت نام کرده اند. از ۱۳ خرداد متقاضیان می‌توانند برای ثبت نام قطعی اقدام کنند.

مدیرکل دفتر اقتصاد مسکن به شرایط دریافت مسکن دولتی اشاره کرد و گفت: تمام افرادی که ثبت نام مسکن کرده اند درباره سابقه گرفتنِ تسهیلات ملک یا مشارکت در ساخت استعلام خواهند شد. متقاضیان باید سرپرست خانوار یا متاهل باشند. همچنین خانم‌های متقاضی سرپرست خانوار یا بالاتر از ۳۵ سال سن داشته باشد.

او با بیان اینکه ظرفیت مسکن ملی ۴۰۰ هزار واحد است، افزود: اعتبار سنجی‌ها در خصوص گرفتن تسهیلات بانکی از طریق بانک اتخاذ می‌شود.

اصلانی با تاکید بر داشتن ۵ اصل اصلی افزود: در صورت افزایش تقاضا بیش از این تعداد، قرعه کشی انجام می شود.برای ورود به کانال تلگرام ما کلیک کنید.

آیا این خبر مفید بود؟