به گزارش رکنا، رییس اداره محیط زیست شهرستان‌های گمیشان و بندرترکمن گفت: این پرنده از ناحیه بال راست دچار مصدومیت شده بود که پس از ثبت اطلاعات مورفولوژیکی و بیومتری به اداره امور حیات وحش اداره کل محیط زیست گلستان انتقال یافت.

علی بیانی اعلام کرد: با هدف ارتقای مشارکت و تشویق شهروندان برای کمک به حیات وحش از دوستداران و حامیانی که این گونه پرندگان را به محیط زیست تحویل دهند، قدردانی می‌شود.

وی همچنین از مردم خواست در صورت مشاهده هر گونه حیات وحش مصدوم یا بیمار، مراتب را از طریق تلفن ۱۵۴۰ به محیط زیست اطلاع دهند.

شهرستان بندرترکمن در غرب استان گلستان از مهم ترین قطب های زادآوری و جوجه آوری پرنده شکاری دلیجه در کشور محسوب می‌شود.

اماکنی همچون کارخانه سابق واگن سازی، ساختمان قدیمی دخانیات و روستای هاشملی، مهمترین کانون های زادآوری پرنده شکاری دلیجه استان و کشور هستند.

دلیجه از جمله گونه های حمایت شده است.

گلستان از معدود تنفس گاه‌های گونه‌های مختلف گیاهی و جانوری ایران است. این استان به عنوان ایرانی کوچک از کوه، دریا، جنگل، دشت و بیابان به صورت یکجا برخوردار است و به گفته مسوولان محیط زیست ۱۱۴ گونه پرنده مهاجر در این منطقه زمستان گذرانی و زادآوری می‌کنند.

زیستگاه‌های حوزه شهرستان ترکمن در شمال غرب استان گلستان همه ساله میزبان این پرندگان با ارزش است.برای ورود به کانال تلگرام ما کلیک کنید.

آیا این خبر مفید بود؟