ملخ های تهران هنوز به خط قرمز نرسیده اند

مدیرکل مدیریت بحران استان تهران، گفت: مبارزه با ملخ‌ها در 2400 هکتار آغاز شده است و در 6 شهرستان استان تهران این گونه ملخ‌ها مشاهده شدند و در حال حاضر هجوم ملخ‌ها به وضعیت قرمز نرسیده و نخواهد رسید.

منصور درجاتی درباره هجوم ملخ‌ها به استان تهران، گفت: ملخ‌هایی که در بعضی از شهرستان‌های استان تهران رؤیت شده است از جایی نیامده‌اند و بومی هستند و خطری نیز ندارند.

وی ادامه داد: ملخ‌هایی که خطر دارند ملخ‌های صحرایی هستند و اخیراً نیز در نقاط مرزی کشور مشاهده شده است و ما 8 نوع ملخ در کشور داریم که دولت موظف است با 6 نوع آن مبارزه کند.

مدیرکل مدیریت بحران استان تهران ادامه داد: ملخ‌هایی که در سطح استان تهران مشاهده شده هنوز به خط قرمز و بحران نرسیده‌اند، این ملخ‌ها از فرودگاه امام خمینی (ره) رؤیت شدند و با توجه به اینکه فرودگاه از حساسیت خاصی برخوردار است سمپاشی‌ها و مبارزه با این ملخ‌ها انجام شد و در 110 کیلومتر مبارزه با این ملخ‌ها صورت گرفت و هم اکنون در 2400 هکتار مبارزه با ملخ‌ها صورت گرفته است.

درجاتی بیان داشت: در 6 شهرستان ری، دماوند، فیروزکوه، پردیس، رباط‌کریم و پاکدشت این ملخ‌ها رؤیت شده‌اند و با آنها مبارزه لازم صورت گرفته است.

وی با اشاره به اینکه این نوع ملخ‌ها از گونه‌های بومی هستند و به مراتع آسیبی نمی‌رسانند گفت: هیچ جای نگرانی وجود ندارد و میزان و فراوانی این ملخ‌ها در استان به خط قرمز نرسیده و چون مبارزه با آنها می‌کنیم نخواهد رسید.

مدیرکل مدیریت بحران استان تهران درباره پدید آمدن این نوع ملخ‌ها در سطح استان تهران، گفت: به دلیل بارش‌های اخیر و افزایش رطوبت سطح استان نسبت به سال‌های گذشته شاهد هجوم ملخ‌ها بوده‌ایم و با آنها در حال حاضر مبارزه می‌شود و مجدداً تأکید می‌کنم که هیچ جای نگرانی وجود ندارد.برای ورود به کانال تلگرام ما کلیک کنید.

آیا این خبر مفید بود؟