به گزارش رکنا، نوازانی مسئول وارد کننده حیوانات باغ وحش صفادشت در رابطه با ورود یک جگوار سیاه آفریقایی ماده به ایران اظهار کرد: حدود ۶ ماه است که باغ وحش صفادشت به دنبال ورود یک گونه از پلنگ سیاه آفریقایی برای نگهداری و تکثیر آن در ایران بود .

وی افزود: پس از ۶ ماه تلاش با موافقت و صدور مجوز سازمان‌های دامپزشکی و محیط زیست موفق به ورود این گونه نادر شدیم.

نوازانی گفت: باغ وحش صفادشت برای وارد کردن این گونه نادر حدود ۴۵۰ میلیون تومان هزینه کرده و قرار است جگوار با هواپیمای مسافربری از آفریقای جنوبی به قطر و سپس وارد ایران شود.

وی در ادامه افزود: باغ وحش‌ها برای این که بتوانند گونه ای را وارد کنند باید گواهی سایتس( گونه های در حال انقراض) را داشته باشند.

مسئول وارد کننده حیوانات باغ وحش صفادشت با بیان اینکه سن جگوار یا پلنگ سیاه آفریقایی حدود ۴ ماه است که به صورت تربیت شده وارد ایران می شود، بیان کرد: جگوار نر نیز تا دو ماه آینده وارد ایران می شود.

نوازانی گفت: باغ وحش صفادشت علاوه بر جگوار، ۲ زرافه آفریقایی نیز در چند روز گذشته وارد کرده و قرار است یوزپلنگ و کرگدن آفریقایی را هم به زودی وارد کشور کند.

وی خاطرنشان کرد: هدف از وارد کردن این گونه‌های در حال انقراض، جلوگیری از خارج شدن ارز از کشور است، چرا که دیدن این گونه‌های ارزشمند و سفر به آفریقای جنوبی برای هر فرد حدود ۵۰ میلیون تومان هزینه دارد.برای ورود به کانال تلگرام ما کلیک کنید.

آیا این خبر مفید بود؟